Home Matches Season 2023/24 Niké liga Game 7: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Niké liga | 2023 / 24 | Game 7 | April 28, 2024 at 17:30 |
FK DAC 1904 Dunajská Streda
10., 27. a 56. Trusa, 19. Vitális, 89. Redzic
78. Strelec, 83. Barseghjan (z 11 m), 84. Tolič

Game Report

Už v piatej minúte sme sa mohli ujať vedenia. Po brejku Strelec prihral naľavo Weissovi, ktorý zblízka trafil Popoviča. Lopta však zostala v hre a Barseghjan ju z dorážky trafil ideálne, žiaľ, proti bola prvá žrď. Tento okamih akoby následne determinoval ďalší priebeh prvého polčasu, v ktorom nám už nevyšlo prakticky nič. Prvú šancu DAC-u sme ešte ustáli, keď Trnovský dobre zareagoval po teči Brunettiho. V 10. min však už Andzouana centroval pred bránu, kde sa lopta odrazila k Trusovi, a ten ju poslal pod brvno – 1:0. Z inkasovaného gólu sme sa neotriasli, naopak, domácim dodal krídla. V 19. min mali k dispozícii priamy kop, Vitális namieril ponad múr do ľavého horného rohu, Trnovský sa naťahoval márne – 2:0. Dielo skazy bolo dokonané v 27. min po tom, ako Trusa z mierneho uhla namieril prudko pod brvno – 3:0. Do konca prvého dejstva boli domáci na koni, my sme vpredu nedokázali reagovať, a do kabín sme odchádzali s trojgólovým mankom.

Vladimír Weiss st. cez prestávku trikrát striedal, namiesto Wimmera, Risvanisa a Lichého prišli Kašia, Tolič a Marcelli. Belasí prešli na rozostavenie 4-1-4-1. Naše mužstvo do druhého dejstva vstúpilo so snahou zmeniť nepriaznivý priebeh, čím sa však otvárali aj priestory na kontry. Hercovu strelu k žrdi Trnovský chytil, Andzouana mieril následne tesne vedľa. V 56. min mal Brunetti veľa priestoru na ľavej strane, dal pred bránu, a Trusa dovŕšil svoj hetrik – 4:0. Zakrátko Marcelli vystrelil po signáli zo štandardnej situácie, no netrafil bránu. Belasí sa ešte snažili urobiť niečo s výsledkom, v 71. min to po snahe Marcelliho ´horelo´ pred bránou súpera, no Popovič zasahovať nemusel. V 78. min sme dokázali znížiť, Strelec si na šestnástke zasekol loptu a krásne trafil do protiľahlého horného rohu - 4:1. Belasí po góle ožili, Zmrhalov prudký pokus striedajúci brankár Filipe vyrazil. Po následnej skrumáži bol Savvidis faulovaný v šestnástke a Barseghjan si postavil loptu na biely bod. Tigran penaltu s prehľadom premenil - 4:2. A o minútu už z toho bola skutočná dráma, keď Zmrhal potiahol po ľavej strane, jeho center Strelec sklepol pred bránu a Tolič hlavou dorazil do siete - 4:3. Belasí vrhli všetky sily do útoku so snahou o vyrovnanie, no pri záverečnom vabanku napokon piatykrát inkasovali. Redzic využil otvorený priestor a zoči-voči Trnovskému skóroval - 5:3.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 5:3 (3:0)

Góly: 10., 27. a 56. Trusa, 19. Vitális, 89. Redzic - 78. Strelec, 83. Barseghjan (z 11 m), 84. Tolič

Žlté karty: 63. Vitális, 90. Redzic - 41. Wimmer, 65. Tolič

Rozhodovali: Marhefka – Poláček, Jekkel

Návšteva: 8834 divákov

DAC: Popovič (74. Filipe) – Csinger, Kačaraba, Brunetti – Dimun - Andzouana, Vitális (69. Káčer), Herc (62. Ramadan), Mendez – Trusa (74. Dolček), Koné (62. Redzic)

Slovan: Trnovský – Bajrič, Risvanis (46. Marcelli), Wimmer (46. Kašia) – Blackman, Savvidis, Lichý (46. Tolič), Vojtko (87. Sharani) – Barseghjan, Strelec, Weiss (79. Zmrhal)