Home News Niké liga Šachová partia v náš prospech

Šachová partia v náš prospech

Názory trénerov po zápase 19. kola Fortuna ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (0:1).

Martin Ševela, tréner Slovana: „Zápas by som prirovnal k šachovej partii. Boli sme si vedomí náskoku z jesene a pripravili sme sa na to, že súper bude musieť byť odvážnejší smerom dopredu. Už v prvom polčase sme mohli otvoriť skóre. Hráčov som sa cez prestávku snažil upokojiť, nehrali sme totiž úplne podľa mojich predstáv, bolo to na príliš veľa dotykov. Súper po prestávke aj s ohľadom na odstup v tabuľke otvoril hru a snažil sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nám sa otvárali priestory za chrbtom obrany, vďaka čomu sme si vytvorili dostatok príležitostí. Napokon sme využili jednu a to nám prinieslo tri body. Výborne pracovala defenzíva, čisté konto na ihrisku druhého najproduktívnejšieho tímu v súťaži je skvelé. Potešilo ma, že sme dosiahli desiate víťazstvo v rade na ihrisku súpera. Bodový odstup od Dunajskej Stredy je veľmi zaujímavý, ale potrebujeme naďalej tvrdo pracovať a potvrdzovať našu kvalitu. Som rád, že sme splnili dnešný cieľ a že si vezieme domov veľmi cenné tri body.“

Peter Hyballa, tréner DAC: „Gratulujem Slovanu. Chceli sme hrať dominantne a vysunúť našu líniu napádania vyššie, čím by bol súper nútený hrať dlhé lopty za obranu. Nie celkom sa nám to darilo, Slovan sa na nás dobre pripravil a neukázali sme ten futbal, ktorý sme chceli. Do druhého polčasu sme vstupovali so zámerom kontrolovať loptu, otáčať a prenášať hru zo strany na stranu, čo nám tak do 60. minúty aj vychádzalo. Potom to bol najmä boj, až prišiel rozhodujúci okamih duelu. Celkovo to bol dobrý zápas, no na to, aby sme porazili Slovan, musíme mať perfektný deň, ktorý sme dnes nemali. Výsledok 0:0 by zápasu svedčal viac, ale čo už, musíme prijať prehru a ďalej pracovať.“