Home News Fortuna liga Náročný zápas so všetkým, čo k tomu patrí

Náročný zápas so všetkým, čo k tomu patrí

Jaromír Zmrhal po zápase v Michalovciach.

Belasí po pätnástom ligovom kole navýšili náskok pred Trnavou na 5 bodov a dobre sa naladili na PAOK. Toto boli kľúčové konštatovania, s ktorými sa naša výprava vracala z východu Slovenska späť do hlavného mesta. Rozhodujúci gól strelil Jaromír Zmrhal.

Pre českého krídelníka to bol už siedmy ligový gól v sezóne, v tabuľke strelcov je na delenom druhom mieste za Ezekielom Hentym. Práve Ezekiel peknou prihrávkou za obrany pripravil Jaromírovi výbornú streleckú pozíciu. „Ezekiel vyslal perfektnú prihrávku. Verím, že ju adresoval naozaj mne, pretože tam bol ešte Čaki za stopérom. Čakal som, či to obranca predo mnou tečuje alebo či loptu zastaví. Napokon prešla ku mne. Snažil som sa obstreliť brankára a trafiť bránu,“ opísal šťastný strelec rozhodujúci okamih stretnutia.

Belasí natiahli úspešnú šnúru, keď vyhrali desiaty súťažný zápas po sebe. „Bol to veľmi ťažký zápas, po reprezentačnej pauze sme sa do toho potrebovali dostať. Dali sme rýchly gól, avšak zakrátko sme im nechtiac ponúkli vyrovnanie. Videli sme dva rozdielne polčasy. V prvom sme nehrali príliš dobre, do druhého sme vstúpili lepšie. Vyrovnali sme sa Michalovciam v tvrdosti a agresivite, a to sme presne potrebovali. Mali sme tam pár ´závarov´a šancí, a dokázali sme streliť rozhodujúci gól,“ vyhlásil Jaromír Zmrhal.

Zveľadili sme tak našu výbornú bilanciu s Michalovcami – odohrali sme s nimi 19 ligových zápasov, z nich sme 16-krát vyhrali, a trikrát sa body delili.

Na začiatku dôležitého bloku v závere jesene sme Trnave odskočili na päť bodov. „Teší nás to, ale ešte to nič neznamená. Nič nemáme isté. Musíme ďalej makať a zvládať práve takéto náročné zápasy, aby sme prví zostali až do konca sezóny,“ povedal český reprezentant.

V Michalovciach vládlo v nedeľu večer typické sychravé, jesenné počasie. Na cestu domov sa aspoň rozplynula hustá hmla, ktorá na Zemplíne vládla prakticky počas celého popoludnia. Oddnes sa už belasí začnú pripravovať na PAOK. „Odohrali sme naozaj náročný zápas so všetkým, čo k tomu patrí. Víťazstvo nám pred PAOK pomohlo, zomkli sme sa ako tím a doslova sme vydreli tri body. Určite je to lepšie než počas sedemhodinovej cesty do Bratislavy rozmýšľať a trápiť sa nad stratou bodov,“ uzavrel Jaromír Zmrhal.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.