Home Matches Season 2017/18 Fortuna liga Game 23: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | Game 23 | March 11, 2018 at 15:20 |
( 1 : 0 )
MŠK Žilina
38. Mráz, 59. Škvarka

Game Report

V príjemnom jarnom počasí sa začalo obojstranne opatrne. Ako prví pohrozili belasí, Holman našiel v 8. min len pripraveného Volešáka. V 17. min centroval Holman z rohu na zadnú žrď, Rundič vracal pred bránu, no Čavrič ani Šporar nedokázali využiť zmätok pred žilinskou bránou. Kým v prvej dvadsaťminútovke udávali tempo slovanisti, tak s postupom času sa hra vyrovnala a lopta sa najčastejšie pohybovala v strede poľa. Šulla predviedol prvý vážnejší zákrok v 22. min, keď stiahol strelu Škvarku. Po polhodine ušiel Moha po ľavom krídle a krížnou prihrávkou našiel Čavriča, ktorý vak mieril nad bránu. V 38. min postupoval Jánošík sám na Šullu, ktorý stihol parádne zasiahnuť. Lopta však zostala v hre a po dvoch dorážkach Mráz prekonal Šullu i našich obrancov – 1:0. Slovan sa okamžite snažil o odpoveď. Holman hľadal pred päťkou Šporara, tomu chýbal krok, aby loptu tečoval do brány. Tesne pred prestávkou priťukol Šporar v šestnástke do vyloženej pozície Holmanovi, ten však zoči-voči napálil len do Volešáka.

Do druhého polčasu už nenastúpil Joeri de Kamps, ktorého ešte pred prestávkou nahradil Nono. Belasí okamžite zatlačili súpera. Strela Čavriča z pravej strany bola zrazená na roh, Holman potom loptu zle trafil po spätnej prihrávke Mohu. V 53. min mal veľkú šancu Čavrič, keď z pravej strany šestnástky vyslal prudkú strelu a Holúbek loptu zrazil na roh. Nešťastný okamih prišiel tesne pred uplynutím hodiny hry. Rabiu sa snažil odkopnúť loptu do bezpečia, zachytil ju však Škvarka, na ktorého strelu z prvej Šulla nedosiahol – 2:0. Slovan pokračoval vo vysokej aktivite. Šporar v 69. min hlavičkoval zblízka vedľa. O tri minúty neskôr napriahol Moha z úrovne šestnástky a krásnou strelou opečiatkoval ľavú žrď. Belasí dali všetko do útoku, čím sa Žiline otváral priestor na brejky. Po jednom z nich vytiahol Šulla reflexívny zákrok, keď zlikvidoval pokus Škvarku. V 89. min ešte Čavrič strieľal zo šestnástky, jeho pokus bol tečovaný a lopta mierila tesne vedľa ľavej šibenice.

Goals
  • 38' 1 : 0 11 Samuel Mráz
  • 59' 2 : 0 20 Michal Škvarka
Bookings
  • 48' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 2 Boris Sekulić (C)