Home Matches Season 2018/19 Fortuna liga Game 22: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | Game 22 | March 9, 2019 at 14:00 | Senica
40. Tešija (z 11 m)
1. Moha, 57. Ljubičič

Martin Ševela
tréner Slovana

„Mali sme výborný vstup do stretnutia, hneď prvá akcia sa skončila gólom v sieti súpera. Zápasové obraty sme držali v rukách, škoda nevyužitého pokutového kopu, ak by sme dali na 2:0, hralo by sa nám jednoduchšie. Súper vycítil šancu, my sme naopak išli do nepochopiteľného útlmu a Senica z ojedinelej akcie a penalty dokázala vyrovnať. Hrali sme na príliš veľa dotykov a trvalo nám to strašne dlho. Hráčov sme preto cez prestávku hráčov nabádali, aby hrali rýchlejšie na jeden-dva dotyky a viac využívali krajné vertikály. V druhom polčase sme konečne strelili gól aj zo štandardnej situácie a mali sme aj ďalšie príležitosti, no ich finalizácia nebola dostačujúca. Súper mal v závere viacero nepríjemných situácií v našej šestnástke, no ustáli sme ich. Vedeli sme, že to dnes nebude jednoduché, veď Senica odohrala vyrovnané zápasy so Žilinou i Dunajskou Stredou. V našej hre boli nedostatky, ktoré potrebujeme v tréningovom procese postupne odstraňovať, pretože proti silnejším súperom sa nám môžu vypomstiť. Tešíme sa, že sme natiahli výnimočnú sériu víťazstiev na ihriskách súperov a že sme po základnej časti vo veľmi výhodnej pozícii. Nasleduje nadstavba o titul, kde taktiež budeme chcieť zvíťaziť v každom jednom zápase.“

Ricardo Chéu
tréner Senice

„Je veľmi ťažké hovoriť krátko po takomto emotívnom zápase. Zároveň nie je príjemné ani jednoduché začať zápas inkasovaným gólom v úvodnej minúte, a to proti tímu, ktorý bude na 95 percent majstrom. Po vyrovnávajúcom góle sme sa snažili kontrolovať zápas a priestory, ktoré má Slovan silné, čím myslím najmä krídla. Mali sme aj dobré príležitosti, tie najväčšie Deretti s Klapanom. Po taktickej stránke sme dnešok zvládli výborne, a dovolím si povedať, že čo sa týka taktiky sme najlepší v lige. Nemáme najlepších hráčov, ale aj dnes sme mali veľmi dobrú taktiku a podľa mňa viac príležitostí než súper.“