Home Matches Season 2018/19 Príprava A Game 15: Shonan Bellmare - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2018 / 19 | Game 15 | February 5, 2019 at 13:30 | Turecko
( 2 : 1 )
Shonan Bellmare
2. a 66. Šporar, 75. a 80. Ljubičič

Game Report

Slovan začal výborne. Už v druhej minúte vykúzlil Moha skvelú kolmicu na Šporara, ktorý už mal pred sebou len brankára japonského tímu. Náš najlepší kanonier s prehľadom obhodil brankára a otvoril skóre – 0:1. Belasí mali následne aj ďalšie dobré príležitosti, vždy im však chýbal kúsok k tomu, aby pridali aj druhý presný zásah. Japonci naopak využívali svoje príležitosti a ešte do polčasu otočili skóre.

Cez prestávku Martin Ševela dvakrát striedal, do bránky šiel premiérovo v Turecku mladík Trnovský a v poli nastala výmena medzi Čavričom a Dražičom. Belasí boli naďalej aktívni, dlhšie im však trvalo, kým prelomili japonskú defenzívu. V 66. min vysunul Holman na ľavej strane Mohu, ten si loptu posunul dopredu a ideálne našiel v strede šestnástky Šporara, ktorý zblízka nezaváhal – 2:2. Slovanisti boli pri chuti a išli za víťazstvom. Vedenia sa opäť ujali v 75. min, keď Šporarovu strelu brankár Shonanu vyrazil a zdalo, sa že ukryje loptu do svojich rukavíc. Dražič však bol dostatočne dôrazný, udržal loptu v hre a Ljubičič následne dokopol do odkrytej brány – 2:3. To najlepšie si naše mužstvo schovalo na záver. V 80. min prešiel Dražič po pravej strane, prihral na šestnástku Šporarovi, ktorý loptu jemne posunul pätičkou za seba. Dražič loptu prenechal Ljubičičovi, ktorý z 20 metrov trafil krížnou strelou presne do pravého spodného rohu – 2:4. Slovan vo výbornom zápase zaslúžene zvíťazil nad úradujúcim víťazom japonského Ligového pohára.

Shonan Bellmare – ŠK Slovan Bratislava 2:4 (2:1)

Góly: 2. a 66. Šporar, 75. a 80. Ljubičič

Slovan: Greif (46. Trnovský) – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps – Čavrič (46. Dražič), Holman, Moha – Šporar