Home Matches Season 2018/19 Fortuna liga Game 25: ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce
Fortuna liga | 2018 / 19 | Game 25 | April 7, 2019 at 15:00 | Tehelné pole
MFK Zemplín Michalovce
51. Sulley

Martin Ševela
tréner Slovana

„Počas týždňa som mal možnosť vidieť Michalovce v pohári proti Žiline a pripravoval som hráčov na tom, že súper je na tom kombinačne veľmi dobre. Snažili sme sa tieto poznatky preniesť do úvodu stretnutia, strelili sme rýchly gól, čo bolo výborné. Mali sme aj ďalšie náznaky príležitostí, ktoré sme však nevyužili, efektivita nebola na požadovanej úrovni. Najmä ku koncu prvého polčasu aj Michalovce ukázali náznaky šancí, z ktorých nás ešte nepotrestali. Do druhého dejstva sme išli s cieľom zvýšiť náskok, mali sme veľkú šancu v podobe Mohu, ktorý išiel sám na brankára a ak by dal na 2:0, hralo by sa nám jednoduchšie. Nedal, a súper do pár minút vyrovnal na 1:1. Som rád, že najmä v druhej časti druhého polčasu sme boli efektívni, otvárali sa nám priestory pre krídelníkov, ktorí boli dostatočne tímoví. Strelili sme štyri góly, čo je veľmi dobré, a pred skvelými fanúšikmi sme si pripísal ďalšie víťazstvo. Aj zo strany súpera to bol veľmi korektný zápas, ľudia v hľadisku si prišli na svoje a musím zdôrazniť, že Michalovce nie sú v prvej šestke náhodou, a aj dnes preukázali svoju kvalitu.

Anton Šoltis
tréner Michaloviec

„Videli sme kvalitné stretnutie z oboch strán. Vieme, že Slovan má vysokú kvalitu. Z našej strany bol však prvý polčas tiež veľmi kvalitný, škoda tej finálnej fázy, kde sme mohli nájsť lepšie riešenia a byť efektívnejší v koncovke. Prvý polčas bol dobrý, ten druhý bol do stavu 1:2 z nášho pohľadu ešte stále otvorený, súper však potom tretím gólom zavrel zápas. Nám odchádzali sily, čo bolo spôsobené aj pohárovým zápasom. Z nášho pohľadu bolo 75 minút v poriadku, potom súper rozhodol tretím gólom. Naši hráči si prešli kotlom nového štadióna, na ihrisku si takmer nepočuli vlastného slova. Dnešok im dal do budúcna veľa a prajem si, aby sme takýchto zápasov odohrali viac. Gratulujem súperovi k víťazstvu."