Home Matches Season 2018/19 Fortuna liga Game 25: ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce
Fortuna liga | 2018 / 19 | Game 25 | April 7, 2019 at 15:00 | Tehelné pole
8. Moha, 54. Holman, 80. Čavrič, 83. Ljubičič
MFK Zemplín Michalovce
51. Sulley

Game Report

Belasí vstúpili do zápasu s očakávaným úvodnom náporom. Najprv mieril Čavrič do bočnej siete, potom arbitri neuznali gól Mohu po peknej prihrávke Holmana. Skutočná gólová radosť prišla po ôsmich minútach hry, keď Čavričovu krížnu prihrávku na zadnú žrď zužitkoval Moha – 1:0. Po úvodnom góle sa hra vyrovnala, k slovu sa dostali aj hostia, Casado mieril z bezprostrednej blízkosti tesne vedľa. Belasí odpovedali peknou strelou Mohu, ktorú Kira vyrazil, a pokusom Čavriča do bočnej siete. Po polhodine vysunul Moha vpredu Šporara, ten vo výbornej pozícii mieril do dobre postaveného Kiru. Záver prvého polčasu priniesol rušné okamihy. Hosťujúci Kolesár mal dve dobré príležitosti, v oboch prípadoch minul bránu. Za belasých kontroloval Čavrič, ktorý si pekne zasekol obrancu a prihral pod seba Holmanovi, ten mieril len do Kiru.

Krátko po prestávke postupoval Moha sám na Kiru, napálil však do brankára hostí. V 51. min zahrmelo na opačnej strane, striedajúci Sulley trafil zvnútra šestnástky k ľavej žrdi – 1:1. O tri minúty už belasí opäť viedli. Holman si prebral loptu vo vzdialenosti 20 metrov od brány a pekne ju pravačkou uložil k ľavej žrdi, Kira bol prikrátky – 2:1. Vo výbornej atmosfére sa hralo v dobrom tempe, Michalovce opäť pohrozili v 69. min, keď Casado nebezpečne vystrelil zo strednej vzdialenosti a Greif bravúrne vyrazil na roh. V 80. min pridali belasí víťaznú poistku, a to vskutku parádnu. Aleksandar Čavrič ľavačkou krásne trafil z voleja a lopta zapadla aj s prispením žrde do pravého horného rohu - 3:1. Koncert belasých pokračoval, o tri minúty neskôr vymyslel Čavrič peknú prihrávku do stredu pokutového územia na Ljubičiča, ktorý z prvej trafil pekne k žrdi - 4:1. V závere už si belasí zápas užívali a postrážili si víťazstvo rozdielom triedy.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 4:1 (1:0)

Góly: 8. Moha, 54. Holman, 80. Čavrič, 83. Ljubičič – 51. Sulley

Žlté karty: 25. Beskorovajnyj, 57. Trusa (obaja Michalovce)

Rozhodovali: Ochotnický – Weiss, Tomčík

Návšteva: 8350 divákov

Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps (86. Strelec) – Čavrič (84. Rabiu), Holman (70. Dražič), Moha – Šporar

Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko – Casado – Trusa (66. Kountouriotis), Žofčák (70. Špiriak), Grič, Kolesár – Tounkara (46. Sulley)