Home Matches Season 2020/21 Príprava A Game 3: 1. FC Slovácko - ŠK Slovan Bratislava

Game Report

Ako Ján Kozák ml. avizoval, belasí nastúpili oproti súboju s Fehérvárom v kompletne obmenenej základnej zostave. V úvode bola iniciatíva na našej strane a mali sme aj prvú šancu. Hlavička Pauscheka po centri Nona preletela tesne vedľa ľavej žrde. V 16. min nasadil Ožbolt obrancovi „jasličky,“ čím vysunul do šance Daniela, brankár Nemrava však včas vybehol. Na opačnej strane vytlačil Trnovský nepríjemnú prízemnú strelu v podaní Sadílka. Skóre sa menilo v 22. min, keď Bajrič poslal dlhý center do šestnástky, Nono loptu z prvej poslal na vzdialenejšiu žrď a Ožbolt ju umiestnil do siete – 1:0. O šesť minút bolo vyrovnané, Sadílek po kombinačnej akcii zblízka nezaváhal – 1:1. V 33. min padol ďalší pekný gól. Petrák šikovným oblúčikom našiel na pravej strane Daniela, ktorý krížnou strelou prekonal Nemravu – 2:1. Náskok vydržal tentoraz len päť minút. Cicilia sa presadil v šestnástke a skóroval prudkou hlavičkou – 2:2. Prvý polčas uzavrel prienik Ožbolta, ktorý prihral do šestnástky Weissovi, ktorý však neprekonal Nemravu.

Gólová nádielka pokračovala aj po prestávke. V 52. min našiel Daniel na hranici šestnástky, jeho strelu zasiahol obranca rukou a lopta skončila v sieti. Ešte predtým však zaznel hvizd rozhodcu, belasí kopali za ruku obrancu penaltu. Holman s prehľadom trafil k ľavej žrdi – 3:2. Zakrátko vysunul Bajrič dlhým pasom Ožbolta, ten išiel sám na brankára, no jeho strelu Nemrava vyrazil. Potvrdilo sa pravidlo „nedáš-dostaneš,“ keď o minútu Cicilia zvnútra šestnástky vyrovnal – 3:3. Slovácko sa v 61. min prvýkrát dostalo do vedenia, keď Kohút potrestal chybu našej defenzívy a volejom trafil k žrdi – 3:4. Belasí sa z dvoch úderov otriasli a snažili sa o vyrovnanie. V 72. min Daniel centroval do šestnástky, Ožbolt hlavičkoval zblízka nad. Následne Nonovu prudkú strelu stiahol brankár Nemrava. Striedajúci Lavrinčík v 78. min prešiel stredom ihriska a pekne namieril do pravého horného rohu, Nemrava loptu na dvakrát pokryl. V samom závere ešte pohrozili hostia, Trnovský však pri vyloženej šanci Slovácka predviedol výborný zákrok.

Ďalší prípravný duel odohrajú belasí v sobotu o 18:00, ked sa vo Felcsúte stretnú s Puskásovou Akadémiou.

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Slovácko 3:4 (2:2) - hralo sa v Malackách

Góly: 22. Ožbolt, 33. Daniel, 52. Holman (z 11 m) – 28. Sadílek, 38. a 56. Cicilia, 61. Kohút

Rozhodovali: A. Somoláni – Ferenc, Štofík

Slovan: Trnovský – Pauschek, Apau, Bajrič, Lovat – Petrák (67. Habodasz), Nono – Daniel, Holman (67. Lavrinčík), Weiss (67. Garcia) – Ožbolt

Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Daníček, Sadílek – Petržela, Navrátil, Rezek – Cicilia, striedali Kohút, Kliment, Šimko, Havlík, Kalabiška, Pernica, Kubala, Vincour