Home Matches Season 2020/21 Fortuna liga Game 23: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2020 / 21 | Game 23 | March 14, 2021 at 16:00 |
29. Demitra, 43. Corryn
15. a 28. Moha, 62. Čavrič, 70. Henty, 83. Ratao (z 11 m), 90. Ožbolt

Darko Milanič
tréner Slovana

„Naše víťazstvo je zaslúžené, ale nebol to ľahký zápas. Čelili sme dobrému súperovi, ktorý nás vysoko napádal, a ak v takom prípade čo len trochu stratíte kontrolu, máte problém. Začali sme výborne dvomi gólmi. Dvakrát sme však inkasovali po podobných situáciách, keď sme nebránili dobre a dostatočne sme „nevyčistili“ priestor pred našou bránou. Cez prestávku sme si hovorili, že aj do druhého polčasu musíme vstúpiť s veľkou energiou. Z mentálnej stránky bolo dôležité, že sme po prestávke dobre začali. Ak dáte šesť gólov, musí po zápase vládnuť spokojnosť. Zvlášť v prípade, keď sme mali pred zápasom problémy so zraneniami. Celkovo som spokojný.

Stijn Vreven
tréner Trenčína

„Do 62. minúty som mal pocit a veril som, že môžeme dnešný zápas vyhrať. Začali sme s priveľkým rešpektom, za stavu 0:2 sme sa však výborne vrátili do hry. Cez prestávku panoval v kabíne entuziazmus a túžba pokračovať v štýle, akým sme uzavreli prvý polčas. Aj po prestávke sme začali dobre, no v 62. minúte sme urobili individuálnu chybu a inkasovali gól po možno 60-metrovom pase za našu obranu. Potom prišla doslova stupídna druhá žltá a teda červená karta, pretože hráča sme viackrát varovali, aby už so žltým napomenutím nešiel tak tvrdo do súbojov, no urobil čo urobil, a tým bol zápas prakticky vybavený. Sme sklamaní, už sme sa odnaučili prehrávať, ťahali sme šesťzápasovú šnúru bez prehry. Veľa sme sa však dnes naučili a berieme si pozitíva do ďalšieho zápasu.“