Home Matches Season 2020/21 Fortuna liga Game 23: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2020 / 21 | Game 23 | March 14, 2021 at 16:00 |
AS Trenčín
29. Demitra, 43. Corryn
15. a 28. Moha, 62. Čavrič, 70. Henty, 83. Ratao (z 11 m), 90. Ožbolt

Game Report

Na zrekonštruovanom trenčianskom štadióne vstúpili belasí do zápasu aktívne. Prvú šancu mali v 10. min po signáli z rohu, keď Čavričovu prudkú strelu k žrdi vytlačil Kukučka na roh. Po uplynutí úvodnej štvrťhodiny vysunul Rabiu na krídle Mohu, ktorý si zasekol loptu smerom do stredu a z hranice šestnástky „obaľovačkou“ krásne trafil k vzdialenejšej žrdi – 0:1. O päť minút bol Moha po brejku v šestnástke, na poslednú chvíľu ho zastavil Križan. V 28. min Nono kolmicou vysunul napravo Čavriča, ktorý ideálne našiel v strede pokutového územia Mohu. Ten nezaváhal a trafil do siete – 0:2. O minútu bolo znížené, keď sa Božikov s Pauschekom nešťastne zrazili vo vzduchu, čo využil Demitra, ktorý prestrelil Greifa – 1:2. Veľmi rýchlo to mohlo byť opäť o dva góly, keď sa Pauschek presadil v súperovej šestnástke, z päťky však tesne minul bránu. Nono to následne skúšal priamo z rohu, Kukučka na čiare vyrazil. Trenčín nečakane udrel v závere prvého polčasu, keď Corryn hlavičkoval po rohu do siete a vyrovnal.

Belasí v druhom polčase chceli získať späť stratený náskok. V 50. min poriadne zavarili Trenčínu v šestnástke, Božikov ani Rabiu však neprestrelili obrannú hradbu tiel. O minútu pohrozil najlepší trenčiansky strelec Čatakovič, jeho prízemný pokus však Greif pokryl. Belasí v 59. min podnikli brejk do otvorenej obrany, Hentyho strelu Kukučka vyrazil na roh. V 62. min Medveděv vyslal dlhú loptu dopredu, Čavrič ukázal svoju rýchlosť, keď prešprintoval obrancu, elegantne si obhodil aj brankára a opäť nás poslal do vedenia – 2:3. Naše mužstvo sa opäť dostalo do hernej pohody a ovládlo dianie na ihrisku. V 70. min poslal Bajrič dlhú loptu do šestnástky, Henty sa presadil cez Piresa a zoči-voči Kukučkovi nezaváhal – 2:4. Od 76. minúty sme hrali v početnej prevahe, keď bol po nešetrnom zákroku na Čavriča a druhej žltej karte vylúčený Zubairu. Domáci sa nevzdávali, Čatakovičova tiahla strela z 20 metrov letela tesne vedľa. V 83. min belasým vyšiel brejk, po kľučke Mohu hral Slávik v šestnástke rukou. Ratao nariadenú penaltu s prehľadom premenil - 2:5. V 90. min ešte Pauschek prihral v šestnástke nezištne pod seba Ožboltovi, ktorý zblízka nezaváhal - 2:6.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 2:6 (2:2)

Góly: 29. Demitra, 43. Corryn - 15. a 28. Moha, 62. Čavrič, 70. Henty, 83. Ratao (z 11 m), 90. Ožbolt

Žlté karty: 30. Zubairu, 52. Čatakovič, 70. Corryn - 81. Rabiu

Červená karta: 76. Zubairu (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Gemzický – Kováč, Ádám

Bez divákov

Trenčín: Kukučka – Slávik, Križan, Kapuadi (46. Pires), Ligeon – El Mahdioui – Demitra (72. Gaži), Kmeť (68. Ghali), Zubairu, Corryn (80. Tučný) – Čatakovič (80. Lavrinčík)

Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Pauschek – Rabiu (82. Ratao), de Kamps – Čavrič (76. Daniel), Nono, Moha (87. Strelec) - Henty (82. Ožbolt)