Home Matches Season 2021/22 Fortuna liga Game 27: ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda
Fortuna liga | 2021 / 22 | Game 27 | April 10, 2022 at 17:00 |
26. Zmrhal, 46. Rabiu, 59. Mustafič
FK DAC 1904 Dunajská Streda
90. Zuberu

Game Report

V zostave belasých nastali oproti štvrtkovému pohárovému duelu v Trenčíne viaceré zmeny, do hry sa vrátil Vladimír Weiss ml. V chladnom počasí vyslali úvodné strelecké pokusy hostia. Hlavičku v podaní Szantha si Chovan bez problémov postrážil. Viac práce mal pri prudkej krížnej strele Pinta, ktorú dokázal vyraziť. Belasí sa trpezlivo snažili prejsť cez dobre sformovanú obranu hostí. Hneď našu prvú príležitosť sme mohli označiť ako vyloženú. Weiss v 21. min kolmicou vysunul Šaponjiča, ktorý už bol v šestnástke. Vyslal krížnu strelu k pravej žrdi, Veszelinov dokázal loptu zasiahnuť. O päť minút neskôr sme sa už tešili. Oblúčik Rabia na Lovata odvrátil brániaci hráč len do voľného priestoru pred šestnástkou. Zmrhal sa ľavačkou oprel do odrazenej lopty a umiestnil ju k ľavej žrdi, Veszelinov sa naťahoval márne – 1:0. DAC sa do svojej príležitosti dostal v 36. min, keď si Verlinden na hranici ofsajdu prebral dlhú loptu, zblízka mieril vedľa. Zakrátko sa presadil znovu aktívny Verlinden, pri jeho nepríjemnej strele dobre zasiahol brániaci Kankava. Prvé dejstvo predsa len uzavreli belasí. Mustafičov volej bol zrazený na roh a Weiss po signáli zo štandardky mieril nad.

Belasí mali exkluzívny vstup do druhého polčasu. Po pár sekundách druhého polčasu ponúkol Mustafič centrom skvelú pozíciu pre Rabia, ktorý zvnútra šestnástky napálil pod brvno – 2:0. Druhý gól zápas v podstate definitívne zlomil, slovanisti ovládli dianie. V 58. min to bolo rozdielom triedy – Rabiu si napravo potiahol loptu dopredu a dal do stredu Mustafičovi, ktorý skóroval – 3:0. Dunajská Streda sa pripomenula až v 64. min, oblúčik Balogha bol nepresný. Ďalší náš gól mal v 71. min na kopačke Šaponjič, po strieľanom centri Hrnčára trafil z bezprostrednej blízkosti do brvna. Hostia sa ešte nevzdávali, Ciganiks mieril v 79. min sám zblízka vedľa. Aj belasí chceli ešte potešiť fanúšikov. V 86. min po hlavičkovej spolupráci v šestnástke mieril Šaponjič nad bránu. DAC v nadstavení skóroval po tom Zuberu tečoval strelu Dimuna. Belasí tak zvíťazili 3:1.

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:0)

Góly: 26. Zmrhal, 46. Rabiu, 59. Mustafič - 90. Zuberu

Žlté karty: 14. Kašia, 53. Lovat, 63. Weiss, 66. Rabiu, 72. Zmrhal – 48. Kružliak

Rozhodovali: Marhefka – Hancko, Vorel

Návšteva: 6134 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Kašia (79. Abena), Božikov, Lovat (65. Čavrič) – Kankava (65. Holman) – Zmrhal (90. Vernon), Rabiu (79. Green), Mustafič, Weiss - Šaponjič

Dunajská Streda: Veszelinov – Pinto, Kružliak, Muhamedbegovič, Ciganiks (84. Moumou) – Dimun, Nebyla – Szánthó (46. Andrezinho), Balogh, Verlinden (67. Brunetti) – Krstovič (60. Zuberu)