Home Matches Season 2022/23 Príprava A Game 3: FC Viktoria Plzeň - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2022 / 23 | Game 3 | June 28, 2022 at 16:30 | Dobřany
FC Viktoria Plzeň
36. Mihálik, 61. a 62. Chorý
70. Weiss (z 11 m)

Game Report

V zápase s Plzňou už boli k dispozícii aj reprezentanti. V základnej zostave boli obrancovia Myenty Abena a Guram Kašia, na lavičke náhradníkov Tigran Barseghjan, Vladimír Weiss ml. i Vernon De Marco. V teplom počasí pred zaplneným hľadiskom mohli belasí po necelých troch minútach otvoriť skóre. Čavrič sa uvoľnil v šestnástke, svojou strelou však tesne minul ľavú žrď. V 20. min to skúsil Holman spoza šestnástky a Staněk mal čo robiť, aby jeho pokus na dvakrát skrotil. Tretiu príležitosť sme mali v 26. min, keď Holman centroval a Šaponjičovu hlavičku zblízka dokázal Staněk vytlačiť. Chvíle českého majstra prišli v druhej časti úvodného dejstva. Holík najprv v 33. min trafil žrď, no Mihálik o tri minúty neskôr už prudkou strelou prekonal Chovana – 1:0. V závere prvého polčasu ešte Mihálik zblízka hlavičkoval nad.

Vladimír Weiss st. cez prestávku zrealizoval sedem zmien, Plzeň s výnimkou jedného hráča vymenila celú jedenástku. V úvode druhého dejstva Chovan vytlačil tečovanú loptu na brvno. Na opačnej strane mohlo byť vyrovnané, Weiss našiel na ľavej strane Zmrhala, ktorý však z výbornej pozície prestrelil. Zakrátko zasiahol Chovan pri voleji Kopica. V 58. min dostali belasí loptu do siete, no zakončujúci Hrnčár bol v ofsajde, takže gól neplatil. A tak prišla dvojminútovka hrôzy – Chorý najprv prudkou strelou strelil druhý gól Plzne, a o pár sekúnd z dorážky pridal tretí presný zásah českého majstra. Belasí sa nevzdali a v 70. min sa vrátili do hry. Mustafič bol faulovaný v pokutovom území a Weiss s prehľadom premenil nariadenú penaltu – 3:1. Zakrátko podobne prenikal aj Barseghjan, v šestnástke ho zastavil Havel, no v tomto prípade sa pokutový kop nepískal. V 75. min vzbĺkli na ihrisku emócie, po strkanici nemohli v zápase pokračovať Kliment s Weissom. Skóre sa už nezmenilo, belasí tak v príprave prvýkrát neudržali čisté konto, a po prvýkrát prehrali.

FC Viktoria Plzeň – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (1:0) – hralo sa v meste Dobřany

Góly: 36. Mihálik, 61. a 62. Chorý – 70. Weiss (z 11 m)

Plzeň

I. polčas: Staněk – Holík, Pernica, Čihák, Falta – Bucha, Ndiaye – Mihálik, Čermák, Cadu – Trusa

II. polčas: Jedlička – Řezník, Hejda, Čihák, Havel – Kopic, Kalvach, Qose, Pilař – Kliment, Chorý

Slovan

I. polčas: Chovan – Medveděv, Kašia, Abena, Pauschek – Lichý, Kankava – Čavrič, Holman, Zmrhal – Šaponjič

II. polčas: Chovan – Hrnčár, Križan, Abena (64. Voet), Vernon – Mustafič, Kankava (64. Agbo) – Barseghjan, Weiss (76. Šaponjič), Zmrhal (64. de Kamps) – Green