Home News Niké liga Gólový a najmä víťazný návrat kapitána

Gólový a najmä víťazný návrat kapitána

Vladimír Weiss ml. po víťazstve nad Podbrezovou.

Kapitán sa vrátil do základnej zostavy a hneď sa uviedol dôležitým gólom. Vladimír Weiss ml. bol v zápase s Podbrezovou opäť jednou z dôležitých osobností belasých.

Po dvanástom kole Fortuna ligy sme odskočili na čele tabuľky. Ligu vedieme o štyri body pred Trnavou, voči ktorej máme zápas k dobru, a o šesť pred Podbrezovou. Aj v tomto kontexte bol včerajší triumf nesmierne cenný.

„Víťazstvo sme veľmi potrebovali bez ohľadu na súpera, aj keď Podbrezová hrá veľmi dobre. Očakávali sme neľahký duel. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, úvodných 15-20 minút jasne patrilo nám. Mali sme dať gól, čo sa nepodarilo. Súper sme potom pustili do hry. Na konci sme však ukázali silu a charakter, a že ako mužstvo vieme bojovať o víťazstvo,“ povedal Vladimír Weiss ml. po stretnutí.

Kapitán belasých po zranení z júlovej odvety s Ferencvárosom počas septembra naskočil do dvoch zápasov z lavičky, pred týždňom v pohári v Branči už začínal od začiatku. Ani s Podbrezovou nechýbal v základnej zostave a odohral 73 minút. Svoj výkon ozdobil gólom, keď zužitkoval nezištnú prihrávku Tigrana Barseghjana pred odkrytú bránu.

„Asi môj najľahší gól v kariére,“ smial sa šťastný strelec. „Tigran to tam spravil super. Po dlhej pauze ma gól veľmi teší a pomôže aj psychicky. Cítim, že po fyzickej stránke ešte nie som pripravený na 90 minút. Trénujem a trénujem, no zápasovú prax ničím nenahradíte. Verím, že každým ďalším zápasom to bude lepšie.“

Fanúšikovia si v nedeľu podvečer prišli na svoje – na strely celkom to bolo 23:15 v náš prospech, na pokusy do priestoru brány 10:5 pre nás. Hral sa zaujímavý futbal, ozdobený štyrmi gólmi v druhom polčase. Na našu radosť, v samom závere sme dvomi presnými zásahmi strhli tri body na našu stranu.

„Po vyrovnaní Podbrezovej sme museli znovu začínať od nuly. Tréner poslal Hrnca (Davida Hrnčára, pozn. red) kopať roh, mal šťastnú ruku, po jeho dvoch centroch to tam padlo a vyhrali sme. Veľa pracujeme na tom, aby sme zo štandardných situácií dávali viac gólov,“ skonštatoval Vladimír Weiss ml. Belasí sa včera prvýkrát v ligovej sezóne presadili zo štandardnej situácie mimo pokutového kopu, a veru, prišlo to snáď v najlepšej možnej chvíli...

Dôležité víťazstvo pomôže aj pri príprave na štvrtkový duel v Bazileji. Po náročnom septembri azda prinesie aj lepšiu náladu medzi fanúšikov, ktorí si v nedeľu užili s hráčmi spoločnú ďakovačku. „Po tom všetkom, čo sa udalo v priebehu posledných dvoch týždňov, je toto víťazstvo veľmi dôležité pre celý klub, kabínu i pre ľudí. Možno nám to v istých situáciách aj trochu zväzovalo nohy, no ukázali sme charakter, a na konci sme zaslúžene vyhrali. Po zápase sme si niečo povedali, vieme, že takisto ako fanúšikovia podporujú nás, my sa snažíme hrať pre nich. Pred Bazilejom nám to určite pomôže, vieme, že tam s nami pôjde veľa fanúšikov, na ktorých sa tešíme,“ uzavrel Vladimír Weiss ml.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.