Home News Niké liga Green: Teším sa z dôležitého gólu

Green: Teším sa z dôležitého gólu

André Green po zápase s Banskou Bystricou.

Naša domáca séria bez ligovej prehry sa otriasala, no vydržala, čím sa opäť len potvrdilo, že Tehelné pole je priam nedobytná pevnosť. Belasí zo zápasu s Banskou Bystricou po nepriaznivom priebehu, keď dlho prehrávali o dva góly, vydolovali aspoň bod, ktorý ešte môže byť na konci veľmi cenný.

V lige sme doma naposledy prehrali ešte 9. mája 2021. Naša domáca séria bez ligovej prehry je po sobote na úctyhodnom čísle 27.

Vďaka tomu, že sme v závere zachránili bod, naďalej vedieme ligu, o bod pred Dunajskou Stredou. O remíze rozhodol v 90. minúte André Green, ktorý si našiel center Lucasa Lovata a hlavičkou do protipohybu inak vynikajúceho brankára Hrušku vyrovnal na konečných 2:2.

André dal po góle najavo veľké emócie. Strelecky sa presadil po dlhšom čase, konkrétne od odvetného zápasu v kvalifikácii Európskej ligy s Olympiakosom. „Veľmi sa teším z dôležitého gólu, ktorý pomohol mužstvu. Skóroval som po dlhšom čase, počas jesene ma trápilo zranenie, potom prišla zimná pauza,“ skonštatoval prvý Angličan v belasom drese, ktorý hral v druhom polčase na pravom kraji obrany, odkiaľ sa však s postupujúcim časom čoraz viac vysúval smerom dopredu. „Aj keby som hral na stopérovi, stále by som sa snažil dať gól, je to jednoducho vo mne. Je pekné skórovať aj z pozície pravého obrancu.“

Belasí museli otáčať nepriaznivý priebeh po tom, ako dvakrát inkasovali v prvom polčase. Proti dobre hrajúcej Banskej Bystrici to bolo ťažké, no v závere naši hráči ukázali morálnu silu a doslova vydreli aspoň bod. „Nezačali sme dobre, hrali sme príliš pomaly. Po prestávke to bolo oveľa lepšie. Prišli nejaké zmeny, mali sme dosť šancí, celkovo tam bolo oveľa viac pozitív. Myslím si, že to bol taký bláznivý zápas, dramatický až do konca. Fanúšikovia videli štyri góly, škoda, že nepadol aspoň ešte jeden do brány súpera. Máme aspoň bod, no určite sme chceli iný výsledok,“ vyhlásil André Green.

Najmä zo záverečnej fázy zápasu, keď Vladimír Weiss ml. premenenou penaltou vykresal nádej a následne André Green vyrovnal, šla pozitívna energia z tribún i z ihriska. „Cítili sme dobrú energiu, fanúšikovia boli stále s nami. Po prvom polčase boli aj oni frustrovaní, čo je absolútne pochopiteľné, a nás to mrzí. V druhom polčase boli aj oni dôležitou súčasťou nášho návratu do zápasu. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli, a fandili aj za nepriaznivého stavu,“ pokračoval futbalista, ktorý okúsil aj slávnu Premier League.

Belasých najbližšie čaká duel v Zlatých Moravciach. Na čele našej ligy je to momentálne poriadne nabité. „Každý zápas do konca sezóny bude veľmi dôležitý. Oproti predošlému roku je to na čele naozaj tesnejšie. My sa budeme biť až do konca, aby sme získali to, po čom túžime,“ uzavrel André Green.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.