Home News Slovanistom sa v národných dresoch darilo

Slovanistom sa v národných dresoch darilo

Belasí podali v národných výberoch skvelé výkony, viacerí prispeli i gólovo.

Slovanisti počas reprezentačnej prestávky vynikajúco reprezentovali belasé farby v národných dresoch. Viacerí z nich totiž pridali okrem skvelých výkonov aj veľmi cenné presné zásahy a svojim výberom tak pomohli k nemalým úspechom.

Z nominovaného tria sa v drese slovenskej reprezentácie predstavil napokon iba Ján Mucha. Skúsený brankár Slovana odchytal v Trnave proti Švajčiarsku celé stretnutie a dopomohol výberu pod vedením trénera Kozáka k víťazstvu 3:2. Ako je známe, Róbert Vittek do zápasu nemohol nastúpiť pre zrazenie.

V slovenskom národnom výbere do devätnásť rokov exceloval Adam Laczkó. Mladučký obranca totiž v 26. min napol sieť Severného Írska po prvý raz v zápase a nasmeroval tak našu reprezentáciu za triumfom 2:0, ktorý zabezpečil slovenským mladíkom postup do druhej fázy kvalifikácie na ME 2016. Po remízach s Ruskom a Nórskom totiž tím Milana Malatinského potreboval na postup zo svojej kvalifikačnej skupiny tri body zo záverečného vystúpenia proti rovesníkom z ostrovov.

Parádnym gólom okorenil svoj výkon v drese maďarskej reprezentácie náš útočník Tamás Priskin. Ten sa v súboji s Nórskom pohral s obranou súpera a následne napálil loptu k vzdialenejšej žrdi skutočne skvostne. Jeho rana hneď obletela aj slovenské médiá, ktoré ocenili kvality zakončovateľa belasých.

Gólom sa prezentoval v drese Čiernej Hory U21 aj Vukan Savičevič. Ten v závere duelu s Lotyšskom uzavrel skóre na konečných 3:3, keď dorovnal jednogólové manko svojho tímu.

Ako zaujímavosť môžeme spomenúť, že v drese Pobrežia Slonoviny sa v závere zápasu kvalifikácie MS 2018 v Libérii (hostia vyhrali 1:0) objavil aj náš bývalý hráč Mamadou Bagayoko, ktorý v súčasnosti hrá za belgický prvoligový tím Sint-Truidense.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.