Home News Fortuna liga Aj po náročnom období stále s úsmevom na tvári

Aj po náročnom období stále s úsmevom na tvári

Adam Laczkó odohral za juniorku v Devínskej Novej Vsi prvý zápas po viac než deväťmesačnej pauze.

Rok 2017 bol ťažkým obdobím pre talentovaného obrancu Adama Laczka. Koncom januára utrpel na sústredení v Turecku fraktúru metatarzálnej kostičky na pravej nohe, ktorá mu poriadne skomplikovala život. Teraz je však už Adam v poriadku a naplno zarezáva na ihrisku.

Adam Laczkó je pozitívne naladený človek. Nemá za sebou ľahké obdobie, na jeho tvári však zostáva úsmev.  „Počas dlhej pauzy som sa snažil zostať pozitívny. Cvičil som v posilňovni a robil som všetko, čo som len v danom zdravotnom stave mohol. Teším sa, že som späť a že som počas víkendu konečne nastúpil v ostrom zápase,“ povedal 20-ročný odchovanec bratislavského futbalu.

Bol 31. január 2017, belasí na sústredení v Beleku v prípravnom zápase čelili bulharskému Lokomotivu Plovdiv. Vyhrali 1:0, no prišli o Adama Laczka, ktorý musel predčasne striedať. Diagnóza bola nepríjemná – zlomenina metatarzálnej kostičky na chodidle na pravej nohe. V dôsledku komplikácií trvala pauza viac než deväť mesiacov. „Nebolo to jednoduché, pretože som chcel zabojovať o miesto v reprezentácii do 21 rokov i našom A-mužstve. Teraz je to už zrastené a verím, že všetko bude v poriadku."

Kto mu počas pauzy bol najväčšou oporou? „Spoluhráči ma podporovali, i keď ma sem-tam podpichovali, či ešte budem hrať futbal. Držala ma rodina, mama i otec. A hlavne ja sám som si bol oporou, snažil som sa všetko vnímať pozitívne. Teraz už do konca roka toho asi veľa nedobehnem, no verím, že na jarnú časť už budem dobre pripravený.“

Adam počas uplynulého víkendu prvýkrát nastúpil v súťažnom zápase. Bol v základnej zostave juniorky, ktorá vyhrala v Devínskej Novej Vsi 2:1. „Bol som trochu prekvapený, predpokladal som, že pôjdem na lavičku a možno nabehnem na niekoľko minút. Polčas som odohral v poriadku, i keď som samozrejme cítil herný výpadok. Myslím si, že to z mojej strany nebolo zlé a verím, že to bude ešte lepšie,“ zhodnotil dobre stavaný stopér, ktorý rád podporuje ofenzívu a to sa nezmenilo ani po dlhodobom zranení. V Devínskej Novej Vsi niekoľkokrát predviedol typické stopérske výpady. „Tréner mi hovoril, aby som si vzadu odohral svoje a po zranení sa nepúšťal do nejakých veľkých vecí. Ja však hrám takým štýlom, že chodím aj dopredu a to v sebe nedokážem zaprieť,“ usmial sa Adam Laczkó.

Náš mladý obranca sa okrem futbalu venuje aj vysokoškolskému štúdiu. „Som v druhom ročníku štúdia manažmentu. Snažím sa efektívne využívať voľný čas popri tréningoch a naučiť sa niečo nové,“ uzavrel Adam Laczkó.

 

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.