Home News Fortuna liga Adam Laczkó s novou profesionálnou zmluvou

Adam Laczkó s novou profesionálnou zmluvou

ŠK Slovan Bratislava podpísal novú profesionálnu zmluvu s talentovaným obrancom Adamom Laczkom.

Vedenie najúspešnejšieho slovenského klubu si poistilo služby Adama Laczka novou zmluvou. Odchovanec bratislavského futbalu, ktorý od svojich šestnástich rokov pôsobí v Slovane, začína po zranení napĺňať svoj nesporný potenciál. V súčasnosti trénuje s A-mužstvom, absolvoval aj v prípravu v Turecku a v závere jesene si pripísal ligový štart v Ružomberku.

Slovan podpísal s Adamom Laczkom prvý profesionálny kontrakt už v lete 2016. Dĺžka novej zmluvy znie na štyri a pol roka. „Som veľmi rád, že Adam sa po ťažkom období spôsobenom zraneniami zaťal a za posledných šesť – sedem mesiacov sa posunul razantne dopredu. Začal napĺňať svoj potenciál, ktorý sme v ňom videli, keď sme s ním podpisovali prvý profesionálny kontrakt. Verím, že Adama už budú obchádzať zranenia, bude futbalovo napredovať a posúvať sa ďalej. Som rád, že má v kádri prvého mužstva kvalitnú konkurenciu a môže sa učiť od skúsenejších hráčov ako Vasil Božikov, Kenan Bajrič či Kornel Saláta. Z našej akadémie sa už do prvého tímu presadili talentovaní brankári Dominik Greif a Frederik Valach. S Adamom Laczkom budeme postupne pracovať, aby sa futbalovo rozvíjal a bol takou prvou lastovičkou z akadémie aj do hráčskeho poľa,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Adam je ten správny chlap, ktorý túži hrať za Slovan a nemá žiaden iný cieľ. Takúto mentalitu chcem vidieť v našej mládeži. Nechceme strácať čas s hráčmi, ktorí aj tak majú zámer vo veku 14-18 rokov odísť do zahraničia. Potešilo ma, že Adam pri rokovaní o predĺžení zmluvy prejavil obrovskú túžbu byť súčasťou Slovana. Ak bude na sebe ďalej pracovať, tak má všetky predpoklady na to, aby bol v budúcnosti stabilným členom zostavy prvého mužstva. Budem rád, keď hráčov s takýmto prístupom bude v akadémii čoraz viac,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Adam Laczkó začínal v BCT Bratislava, potom pôsobil vo Venglošovej futbalovej akadémii a v Petržalke. Od svojich šestnástich rokov hrá za Slovan a od jesene 2016 sa pripravuje s prvým tímom. Reprezentoval Slovensko vo výberoch do 15 i 19 rokov. „V prvom rade som šťastný, že mi klub ponúkol predĺženie zmluvy. Po dlhodobom zranení som teraz úplne fit. Futbal mi počas pauzy veľmi chýbal, no zároveň ma to posilnilo a dalo iný pohľad na veci. Cítim, že som viac prispôsobený mužskému futbalu a hrám s väčšou sebadôverou. Vážim si, že môžem trénovať s áčkom a verím, že sa v budúcnosti presadím aj do základnej zostavy,“ vyhlásil 20-ročný stredný obranca.

Adam prejavil veľký záujem zostať v Slovane a zabojovať o svoju príležitosť. „Počas zimy som si predsavzal, že sa chcem presadiť v Slovane. Myslím si, že treba byť pozitívnejší, sebavedomejší. Bola tu predtým taká aura, že mladí hráči chcú odchádzať. Ja som si povedal, že zostanem v Slovane, pretože hrať za Slovan je niečo úplne iné než pôsobiť v nejakom inom klube,“ uzavrel Adam Laczkó.

Podrobnejší rozhovor s Adamom Laczkom prinesieme počas marcovej reprezentačnej prestávky.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.