Home News Fortuna liga Železný muž minutážou i herným prejavom

Železný muž minutážou i herným prejavom

Mitch Apau v prebiehajúcej sezóne nevynechal v lige ani jedinú minútu.

Belasí po štrnástich kolách Fortuna ligy dominujú nielen ligovej tabuľke, ale aj individuálnym štatistikám. Máme najlepšieho strelca Andraža Šporara (12 gólov), Moha má na konte najviac gólových prihrávok (7) a svojho zástupcu máme aj medzi „železnými“ mužmi doterajšieho priebehu sezóny. Len šesť hráčov v lige odohralo plný počet 1260 minút, a jedným z nich je náš obranca Mitch Apau.

Mitch v minulej sezóne odohral v Ľubľane všetkých 36 zápasov a pevnou súčasťou zostavy sa stal aj po letnom príchode do najúspešnejšieho slovenského klubu. V Slovane má na konte už 20 súťažných štartov, v ktorých sa dvakrát strelecky presadil. „Pre profesionálneho futbalistu je dôležité, aby sa o seba staral nielen v rámci tréningového procesu, ale aj mimo neho. Kľúčom k tomu, aby som odohral tak veľa zápasov bez prestávky, je okrem dobrého tréningu aj dôkladná regenerácia. Verím, že sériu s plným počtom odohraných minút predĺžim a ešte si v tejto sezóne užijem s tímom veľa víťazstiev,“ povedal Mitch Apau.

Dobre stavaný krajný obranca prišiel do Slovana v júni tohto roka. Postupne si zvyká na život v hlavnom meste Slovenska a prvé kroky urobil aj pri učení slovenského jazyka. Na vyučovacích hodinách slovenčiny, ktoré majú hráči v klube naordinované, patril k aktívnym študentom. „Chalani ma takmer okamžite akceptovali a prijali medzi seba. V Slovane sa cítim veľmi dobre, a to po futbalovej i ľudskej stránke.“

S Mitchom sme sa rozprávali krátko po víkendovom zápase s Michalovcami, ktorý mu vyšiel na jednotku. Popri zodpovednom plnení obranných úloh sa viackrát vydal dopredu a podporil ofenzívu, pričom vybojoval aj roh pred tretím gólom belasých. „Pre obrancu sú prioritou defenzívne úlohy, na tie myslím v prvom rade. V rámci možností sa však snažím podporiť aj ofenzívu. Ak vidím šancu ísť dopredu, tak si otvorím priestor a zapájam sa do našich ofenzívnych akcií. Môžem povedať, že sobotňajší zápas som si doslova užil,“ vyhlásil 28-ročný rodák z Amsterdamu.

Prednosťou nášho krajného obrancu sú osobné súboje, pri ktorých využíva svoj fyzický fond. Mitch sa dokáže zbaviť spoluhráča tvrdým, ale úplne čistým spôsobom. Protihráči občas od nedo doslova odletia. „Snažím sa využívať svoj fyzický fond a môžem povedať, že rád vyhľadávam osobné súboje. V každom zápase dávam do hry sto percent, aby som pomohol mužstvu,“ dodal náš obranca, ktorý je spokojný so štartom belasých do novej sezóny. „Sme prví bez jedinej prehry, čo je skvelé. Nálada po zápase s Michalovcami bola výborná a preniesla sa aj do nového týždňa, ktorý sa tiež začal v pozitívnom duchu. Budeme stále tvrdo pracovať, aby sme naďalej vyhrávali. Najbližšie už v Nitre, kde nás rozhodne čaká zaujímavý zápas, na ktorý sa počas týždňa čo najlepšie pripravíme,“ uzavrel Mitch Apau.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.