Home News Fortuna liga Neopísateľné pocity

Neopísateľné pocity

David Strelec si ako 17-ročný otvoril strelecký účet vo Fortuna lige.

Na ihrisku nebol po striedaní ani dve minúty. Po prieniku Arťom Suchockého si nabehol do šestnástky, počkal si na tečovanú prihrávku a ľavačkou z prvej upratal loptu k bližšej žrdi. David Strelec po premiérovom góle za prvý tím Slovana Bratislava neskrýval radostné emócie. 

Na jeseň dal 21 gólov za starší dorast, a v závere roka sa presadil aj za naše prvé mužstvo. Pri svojom góle vyťažil z prieniku výborne hrajúceho Arťoma Suchockého. „Arťom pekne prenikol po ľavej strane a poslal prihrávku, ktorú tečoval obranca. Ja som pokračoval v pohybe a z prvého dotyku už stačilo len zasunúť loptu k bližšej žrdi. Pocity po góle boli priam neopísateľné. Ako prvé mi napadlo, že konečne som dal gól vo všetkých kategóriách v Slovane od žiakov až po prvý tím,“ opísal Strelec svoj premiérový ligový gól.

Na to, aby sa strelecky presadil, mu stačili necelé dve minúty pobytu na ihrisku. S akými pokynmi ho vyprevádzal tréner Martin Ševela? „Tréner mi povedal, aby som dal gól. Teším sa, že som tak rýchlo splnil jeho pokyny,“ usmial sa stále len 17-ročný mladík.

David Strelec už od leta trénuje s A-mužstvom, pričom zatiaľ dostal priestor v troch ligových zápasoch. Klub sa s ním snaží pracovať trpezlivo, aby náš veľký talent bez problémov zvládol prechod do mužského futbalu. „Mne už veľmi pomohol samotný fakt, že od leta trénujem s A-mužstvom. V kádri sú skvelí hráči a keď s nimi máte možnosť trénovať, automaticky vás to posúva dopredu. Rovnako vnímam veľmi pozitívne, že som od trénera dostal šancu v ligových zápasoch. Verím, že som mu dôveru splatil a že si svojou tvrdou prácou vybojujem ešte viac priestoru.“

Pre Strelca to bola poriadne nabitá jeseň - je najlepším kanonierom v I. lige dorastu, trikrát nastúpil za prvý tím a reprezentoval Slovensko v kategórii do 19 rokov. „Tvrdo som pracoval, a teraz sa mi to začína vracať. Uvedomujem si, že je len v mojich rukách, či si vybojujem viac minút v prvom tíme. Naďalej budem na sebe tvrdo pracovať, aby som sa stále zlepšoval." 

Belasí v záverečnom jesennom kole nadelili Žiline päť gólov. Odohrali výborný zápas vo vysokom tempe, futbal v ich podaní sa skrátka musel páčiť. „Bola to skvelá bodka za jesennou časťou. Mali sme vydarený vstup do zápasu, Žilinu sme dostávali do problémov vysokým napádaním a výborným pohybom. Myslím si, že naše víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie, vážime si však aj tento výsledok,“ povedal David Strelec. Aké má náš mladík plány na vianočné obdobie? „Jesenná časť bola pre mňa dlhá a náročná, takže k slovu príde aj krátky oddych. Viac ako na oddych však myslím na to, ako počas zimy budem tvrdo trénovať, aby som prišiel čo najlepšie pripravený na prvý novoročný tréning,“ uzavrel 17-ročný Bratislavčan.

Zdroj foto: TASR

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.