Home News Fortuna liga Vydarená jeseň najlepšou motiváciou do ďalšej práce

Vydarená jeseň najlepšou motiváciou do ďalšej práce

Mitch Apau uzavrel vydarenú jesennú časť svojím tretím gólom za Slovan.

Postupne si získal povesť hráča, cez ktorého len tak ľahko neprejde žiaden súper. Naopak, pri obranných i útočných súbojoch sa často tvrdo, ale čisto telom dokáže zbaviť protihráča, ktorý od neho často "odletí" na pár metrov. Mitch Apau ozdobil vydarenú jeseň presným zásahom do siete Žiliny, keď najlepšie zareagoval na odrazenú loptu a prešprintoval cez obrancov súpera.

Len traja hráči v poli v priebehu jesennej časti Fortuna ligy nevynechali ani jednu minútu. Jedným zo železných mužov ligy je aj Mitch Apau, ktorý odohral plný počet 1620 minút. Ak sa pozrieme aj na Mitchove predchádzajúce pôsobisko, vyjde nám málokedy vídaná štatistika. Mitch v kalendárnom roku 2018 v ligovej súťaži (na Slovensku i v Slovinsku) nechýbal svojmu tímu ani v jednom zápase!

„Nie je na tom nič neuveriteľné (úsmev). Popri tréningoch si dávam záležať aj na kvalitnej regenerácii a životospráve, aby som zostal zdravý a fit. Ak som zdravý, tak chcem hrať, to je jasné. Vážim si, že mi tréner dôveruje a že ma poslal na ihrisko vo všetkých jesenných zápasoch,“ vyjadril sa náš krajný obranca na margo svojej stopercentnej zápasovej vyťaženosti.

K zodpovednej obrannej hre pridal Mitch na jeseň aj tri presné zásahy. Ten posledný, ktorým proti Žiline zvýšil na 4:0, nebol náročný z pohľadu samotnej koncovky, ale skôr z toho, aby sa do tejto vyloženej pozície vôbec dostal. V čase, keď brankár Holec vyrazil strelu Dejana Dražiča, bol totiž Apau za obrancom Slukom, ktorý mal k lopte bližšie. Mitch však predviedol rýchlejšiu reakciu, prešprintoval žilinského obrancu a mal pred sebou prázdnu bránu. „Naozaj nebolo náročné umiestniť loptu do odkrytej brány (úsmev). Z gólu som mal veľkú radosť, vyťažil som pri ňom aj zo skvelej práce spoluhráčov. V prvom rade mi záleží na obranných úlohách, ale samozrejme, teším sa, že som na jeseň aj trikrát skóroval.“

Okrem zápasovej minutáže je fyzicky výborne disponovaný obranca lídrom tímu v úspešnosti odoberania lopty – súperom čisto odobral 52 lôpt. Ako obranca videl v lige jedinú žltú kartu, čo je taktiež pozitívne číslo. „Je dôležité hrať tvrdo, ale čisto a v medziach pravidiel. Väčšinou platí, že čím menej faulov mužstvo má, tým hrá lepšie. Celkovo sa v tíme cítim veľmi dobre, postupne som si v Slovane zvykol a snažil som sa odvádzať maximum v prospech tohto klubu.“

Belasí uzavreli jeseň vysokým víťazstvom nad Žilinou. Po skončení zápasu ešte dostali od realizačného tímu individuálne tréningové plány na zimné prechodné obdobie. Medzi hráčmi panovala po zápase výborná nálada, veď po piatich rokoch zimujeme na prvom mieste ligovej tabuľky. „Myslím si, že v poslednom zápase sme urobili ideálnu bodku za vydarenou jesennou časťou. Prvé miesto a fakt, že sme ani raz neprehrali, nás napĺňa radosťou. Avšak netreba zaspať na vavrínoch či predčasne sa uspokojiť. O majstrovskej trofeji sa rozhodne až na jar. Vydarená jeseň nie je niečo, o čom by sme mali veľa hovoriť. Skôr je to tá najlepšia motivácia na to, aby sme v zime tvrdo makali a na jar hrali ešte lepšie,“ vyhlásil 28-ročný rodák z Amsterdamu.

Hráči začali v rámci klubového programu navštevovať hodiny slovenského jazyka. Mitch patrí medzi najaktívnejších študentov, pričom v priebehu niekoľkých hodín urobil slušné pokroky. „Keď prídem do novej krajiny, tak sa snažím naučiť aj jazyk. V slovenčine sa zlepšujem krok po kroku, postupne chytám nejaké slovíčka (úsmev). Snáď sa na jar zdokonalím tak, že už po slovensky poskytnem aj nejaký rozhovor,“ usmial sa sympatický Holanďan.

Teraz prichádza pre hráčov krátky priestor na oddych po celom futbalovom roku. Popri oddychu majú naordinované aj individuálne tréningové plány, aby prišli v januári na štart prípravy v dobrej kondícii. „Cez zimnú prestávku plánujem vycestovať do Antverp a potom do Amsterdamu, kde žije moja rodina. Spoločne s priateľkou máme naplánovanú dovolenku v Izraeli. Okrem oddychu si budem plniť aj individuálny tréningový plán, aby som na štart prípravy prišiel fyzicky fit. Všetkým fanúšikom prajem pekné vianočné obdobie,“ uzavrel Mitch Apau.

Foto: Zuzana Bilinová, Miro Gasidlo

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.