Home News Transfery Slovan podpísal kontrakt s Erikom Danielom

Slovan podpísal kontrakt s Erikom Danielom

ŠK Slovan Bratislava podpísal trojročný kontrakt s Erikom Danielom.

Vedenie ŠK Slovan si zazmluvnilo služby jedného z elitných krídelníkov našej ligovej súťaže. Najúspešnejší slovenský klub podpísal trojročný kontrakt s Erikom Danielom.

Zmluva medzi Slovanom Bratislava a Erikom Danielom začne plynúť v lete 2019, keďže hráč je v súčasnosti stále zmluvne viazaný v Ružomberku. Náš klub bude kontaktovať Ružomberok s ponukou na prestup hráča. V prípade, že by rokovania dospeli do úspešného konca, bude Daniel belasým k dispozícii už v priebehu jarnej časti prebiehajúcej sezóny.

Dvadsaťsedemročný rodák z Hodonína, ktorý však odmalička žije na Slovensku, upútal pozornosť svojou rýchlosťou a charakteristickými krídelnými prienikmi. V posledných sezónach patril na svojom poste k elite Fortuna ligy. Potvrdil to aj štatistikami – v sezóne 2016/17 strelil päť gólov a pridal šesť asistencií, v ročníku 2017/18 dal štyri góly a pripísal si osem asistencií. V aktuálnej sezóne má na konte sedem gólových prihrávok.

„Naším zámerom bolo v horizonte najbližších šiestich mesiacov získať ešte jedného krídelníka, aby sme aj tieto posty mali zdvojené. Erika Daniela veľmi dobre poznáme zo slovenskej ligy, vieme o jeho nesporných kvalitách a prednostiach, pričom na svojom poste patrí k elite našej súťaže. Je v ideálnom futbalovom veku, má potenciál sa zlepšovať a túži po úspechoch. Jeho príchodom sa ešte zvýši konkurencia v našom mužstve, ktorá je nevyhnutná na to, aby sme sa zlepšovali a posúvali dopredu. Keďže mal aj iné ponuky, tak rokovania prebiehali dlhšie a boli náročné, avšak som rád, že si Erik zvolil tú najlepšiu možnosť a bude bojovať za naše farby. Teším sa, že sme podpísali trojročnú zmluvu a Erik sa stane hráčom Slovana,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Naša zmluva s Erikom začne plynúť od leta 2019. V súčasnosti je stále hráčom Ružomberka, kde je zmluvne viazaný do konca prebiehajúcej sezóny. Samozrejme by sme boli radi, ak by sa už teraz mohol pripojiť k nášmu tímu. Dnes budeme kontaktovať vedenie Ružomberka a zistíme, aké sú možnosti prípadnej dohody o prestupe Erika počas prebiehajúceho transferového obdobia. Uvidíme, či dospejeme k rozumnej dohode. Pokiaľ sa nám to podarí, stane sa Erik naším už teraz. Pokiaľ nie, bude nám k dispozícii od leta,“ doplnil viceprezident klubu.

Erik Daniel sa síce narodil v Hodoníne, vyrastal však na Slovensku. S futbalom začínal v Holíči, profesionálnu kariéru naštartoval v českom klube FC Slovan Liberec. Od zimy 2013 pôsobil v Spartaku Myjava, kde strávil štyri roky. Od leta 2016 bol hráčom Ružomberka, kde patril k najvýznamnejším oporám tímu. Prispel k tretiemu miestu Ružomberka v sezóne 2016/17 i k úspešnej ceste európskymi pohármi. V posledných sezónach bol na poste pravého krídelníka špičkou v rámci slovenskej ligy a zaujímali sa oňho viaceré zahraničné kluby. Vo Fortune lige odohral celkom 191 zápasov, dal v nich 23 gólov. 

„Teším sa, že sa stanem súčasťou klubu s menom, ktoré vzbudzuje rešpekt, a históriou, ktorá vzbudzuje úctu. Je pravda, že som počas zimy mal viacero ponúk aj zo zahraničia. Túžim však po úspechoch, chcem hrať o trofeje, a práve to zavážilo v prospech Slovana. Je to veľký klub, rešpektujem jeho meno a vážim si, že o mňa prejavil záujem. Uvedomujem si, že na mojom poste je silná konkurencia, avšak to mi môže iba pomôcť, keďže na sebe budem musieť ešte viac pracovať. Keď som proti Slovanu nastúpil, tak to bola vždy dvakrát vyššia motivácia, a nesmierne si vážim, že teraz budem na opačnej strane a budem mať možnosť nosiť belasý dres. Veľmi sa už teším na zápasy na krásnom novom štadióne na Tehelnom poli,“ vyhlásil Erik Daniel. Mimochodom, Erik dnes oslavuje svoje 27. narodeniny, ku ktorým mu prajeme všetko najlepšie a veľa radostných okamihov v belasom drese!

Vizitka Erika Daniela

Krajina: Česká republika

Narodený: 4. februára 1992 v Hodoníne

Výška: 178 cm

Post: krídelník

Kluby: MFK Ružomberok, Spartak Myjava, FC Slovan Liberec, FK Šardice, Iskra Holíč

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.