Home News Fortuna liga Čo ako malý sledoval, teraz sám zažil

Čo ako malý sledoval, teraz sám zažil

Martin Trnovský zažil svoj súťažný debut v belasom.

Ďalší odchovanec našej brankárskej akadémie medzi tromi žrďami najúspešnejšieho slovenského klubu. Čerstvo 20-ročný Martin Trnovský, ktorý v Slovane chytá od prípraviek, zažil proti Michalovciam súťažný debut. Určite naň nikdy nezabudne, zvlášť, keď pri premiére vychytal čisté konto.

„S bratom som chodieval ešte na staré Tehelné pole, dnes som stál v bráne Slovana už na novom, krásnom štadióne. Také pocity sa ani nedajú opísať slovami. Je niečo nádherné zažiť takýto debut v drese svojho klubu a na Tehelnom poli,“ hovoril Martin Trnovský po zápase.

Náš mladý brankár sa už dlhodobo pripravuje s A-tímom a počas sezóny cestoval s mužstvom aj na všetky európske zápasy. Súťažného debutu sa dočkal v prvom zápase po reštarte, keď na tribúnach mohli byť aj fanúšikovia. Na Tehelné pole ich v sobotu prišlo 3561, pričom ocenili a podporili aj mladého debutanta v bránke Slovana. „Nebol som doteraz zvyknutý chytať pred diváckou kulisou. O to bolo príjemnejšie, keď som počas zápasu cítil podporu publika. Veľmi si vážim, že som dostal takúto príležitosť.“

Belasí počas celého zápasu dominovali a súpera takmer do ničoho nepúšťali. Takéto zápasy sú pre brankára často náročné, pretože musí čakať na jednu-dve situácie, ktorú však vo veľkom klube musí vyriešiť. Martinovi Trnovskému sa to podarilo, keď v závere predviedol pekný zákrok po nepríjemnej strele Hovhannisjana k žrdi. „Bola to pomerne náročná situácia, predo mnou boli viacerí hráči a loptu som zbadal na poslednú chvíľu. Dokázal som zareagovať a vytlačil som ju na roh. Tréner brankárov mi zdôrazňoval, že musím byť stopercentne koncentrovaný na každú minútu bez ohľadu na to, či budem v permanencii alebo nie. Aj v zápasoch, keď dominujeme, môže prísť nebezpečná situácia, ktorú musím vyriešiť. Teším sa, že sa mi to podarilo a pripísal som si čisté konto,“ pokračoval mládežnícky reprezentant Slovenska.

Martin Trnovský pred zápasom nepociťoval nervozitu. „Keď sme mali predzápasovú prípravu a uvidel som základnú zostavu, kde bolo moje meno a fotka, tak sa mi trochu rozbúšilo srdce. Mám však výborných spoluhráčov, ktorí ma upokojili a počas zápasu mi pomáhali. V samotnom zápase už bolo všetko bez problémov, snažil som sa naplno koncentrovať a debut si v dobrom slova zmysle užiť,“ uzavrel odchovanec našej brankárskej akadémie.

 

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.