Home News Niké liga Nech ľudia odchádzajú domov šťastní

Nech ľudia odchádzajú domov šťastní

Ibrahim Rabiu si vynikajúcu formu preniesol aj do novej sezóny.

Na slovenských štadiónoch stále nevídaný jav. V 73. minúte súčasne aplaudovali fanúšikovia belasých v sektore hostí i Nitrania na hlavnej tribúne. Ocenili hernú dominanciu Slovana a výkon Ibrahima Rabia, ktorý sa doslova bavil futbalom a bola radosť sa naňho pozerať.

„Ibi“ sa pôvodne tešil z dvoch presných zásahov. Pri prvom bol na konci ukážkového brejku, keď len nastavil nohu do prihrávky Mohu. Len o päť minút neskôr mal priestor tesne za šestnástkou a ako je mu vlastné, zvolil originálne riešenie. Vonkajším falšom vystrelil a Nitran Magda loptu hlavou tečoval mimo dosah brankára do siete. Tento gól zapísali rozhodcovia napokon ako vlastný.

„Vždy sa teším, keď pomôžem mužstvu. Ale úprimne, pokiaľ vyhrávame, tak ma vôbec nezaujíma, kto dáva góly. Na ihrisku som sa cítil veľmi dobre a hral som s patričnou sebadôverou, náš úspech však nebol len o mne. Ako tím sme odohrali veľmi dobrý zápas, je to skvelý spôsob ako začať sezónu. Musíme si však udržať koncentráciu, toto je len prvé kolo a čaká nás ešte veľa výziev,“ povedal Ibrahim po stretnutí so svojou príznačnou pokorou, ktorou sa prezentuje ako na ihrisku, tak aj mimo neho.

Belasí si nemohli priať lepší štart do novej sezóny. V Nitre absolútne dominovali a viacerými peknými akciami zahriali srdcia priaznivcov. Dali najlepšiu možnú pozvánku na utorok, keď v prvom domácom zápase privítame na Tehelnom poli Michalovce (výkop o 20:00). „Dali sme najavo, že aj v novej sezóne sme pripravení vyhrávať a bojovať za Slovan. Toto však musí byť len začiatok, nie koniec. Určite nebudeme vysoké víťazstvo preceňovať. Naopak, musí byť motiváciou, aby sme v ďalších zápasoch hrali ešte lepšie. Pri všetkom rešpekte k súperovi, čakajú nás ešte náročnejšie merania síl, na ktoré musíme byť dobre pripravení.“

Samozrejme, zápasy nikdy nevyhrávajú jednotlivci. Ibrahim Rabiu však na ihrisku skutočne kraľoval a vynikal najmä úžasným prehľadom. Nie raz sa stalo, že okolo neho boli aj dvaja-traja Nitrania, no jemu stačilo urobiť jeden pohyb, aby sa ich zbavil a založil našu akciu. Naozaj niet divu, že keď v 73. minúte striedal, aplaudoval mu celý štadión. „Vždy sa teším na ľudí, ktorí prídu na štadión. Snažím sa urobiť na ihrisku niečo, aby ľudia odchádzali domov z futbalu spokojní a šťastní. Ak dokážem potešiť aj priaznivcov súpera, tak je to len plus. Vážim si, že mi pri striedaní tlieskali nielen naši fanúšikovia, ale aj celý štadión. Znamená to pre mňa veľa,“ hovorí nigérijský stredopoliar, ktorý naznačil, z čoho vyplýva jeho skvelá forma, ktorou sa prezentuje už dlhší čas. „Som zdravý. Ak som zdravý, tak hrám futbal s radosťou a získavam viac sebadôvery. Vo futbale aj v živote je dôležité zostať zdravý. Ďalšie veci potom prirodzene prídu. Pred zápasom v kabíne nerozmýšľam o tom, čo na ihrisku urobím a nepremietam si jednotlivé herné situácie. Všetko prichádza samé od seba až v danom momente na ihrisku. Na tejto ceste som v súčasnosti šťastný. Nie je to však len o mne. Vyhrávame vďaka celému tímu a preto, že plníme pokyny trénera.“

Na prvý zápas sezóny prišli naši priaznivci vo veľmi peknom počte a celý zápas vytvárali výbornú atmosféru. „Sme veľmi radi, že nás fanúšikovia prišli podporiť. Cítili sme ich energiu od začiatku až do konca zápasu. Verím, že sme ich ako tím potešili. A ak sa mne podarilo na ihrisku urobiť počas zápasu niečo, vďaka čomu odchádzali domov šťastní, tak som veľmi rád,“ uzavrel Ibrahim Rabiu.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.