Home News Fortuna liga Na tejto ceste bude rok 2021 krajší a lepší

Na tejto ceste bude rok 2021 krajší a lepší

Aleksandar Čavrič v rozhovore po poslednom jesennom zápase.

Ešte pri pozápasových rozhovoroch ním lomcovali veľké emócie. Aleksandar Čavrič tiež zažil ťažký rok, v samom závere posledného zápasu však pripravil rozhodujúci presný zásah belasých.

Prebiehala štvrtá minúta nadstaveného času. Žilinčan Sluka sa vydal dopredu, Vasil Božikov však predviedol skvelý šprint pri návrate do obrany. Belasí získali loptu, ktorá sa po osi De Kamps – Bajrič rýchlo dostala na pravé krídlo. Aleksandar Čavrič ukázal svoju rýchlosť, obhodil brankára Petráša, a Rafael Ratao na zadnej žrdi dostal loptu za čiaru. „Zvyšok akcie som ani nevidel. Do šprintu som dal všetko, čo vo mne bolo. Až keď sa Rafa začal tešiť, tak som si uvedomil, že sme to dokázali a zvíťazili sme,“ hovoril „Čaki“ po stretnutí.

Emócie na našej lavičke i v kabíne boli veľké. „Z pohľadu emócií nie je nič krajšie. Myslím si, že sme si po tomto ťažkom roku zaslúžili aj takéto krajšie momenty. Bol to presne taký zápas aký má byť. Dramatický, plný emócií, šancí i energie. Verím, že sa páčil aj fanúšikom, a že sme aj im priniesli radostnú emóciu a tešili sa spolu s nami,“ vyhlásil Aleksandar Čavrič.

Belasí sú len málokedy nútení otáčať zápasy, keďže vo väčšine prípadov sú oni tí, ktorí otvárajú skóre. So Žilinou museli otáčať z 0:1, v závere zase prežívali ťažké momenty po tom, ako nepremenili šance na tretí gól a inkasovali na 2:2. „Aj mňa to mrzí, za stavu 2:1 som v samostatnom úniku trafil žrď. Asi sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Našťastie, v závere som to spolu s chalanmi odčinil a strhli sme tri body na svoju stranu,“ vyhlásil srbský ofenzívny univerzál, ktorý si veľmi cenil toto víťazstvo. „Ukázali sme charakter. Veľké mužstvá vyhrávajú zápasy často až v posledných minútach. Vtedy sa ukáže veľkosť tímu a jeho sila. Som veľmi šťastný.“

Aleksandar Čavrič čelil aj otázkam na celú jesennú časť. Plynulou slovenčinou vyjadril svoje myšlienky a bol aj sebakritický. „Buďme úprimní, v tomto roku sme zažili aj ťažké chvíle a obdobia, keď to nebolo podľa predstáv. Vyžiada si určitý čas, aby sme napravili sklamanie z Európy. Chápem, že to trvá dlhšie, kým nám fanúšikovia odpustia. Dôležité však je, že sme na správnej ceste. Naša hra sa zlepšuje a v závere roka tomu zodpovedali aj výsledky. Verím, že keď budeme na tejto ceste pokračovať, tak rok 2021 bude pre nás všetkých slovanistov krajší a lepší,“ vyhlásil rodák z Vukovaru, ktorý sa teší aj na to, že počas sviatkov uvidí svojich blízkych a rodinu. „Z dôvodu pandémie idem domov do Srbska prvýkrát v roku 2020. Veľmi sa teším na svojich blízkych a rodinu. Prajem všetkým fanúšikom pekné sviatky, vidíme sa v novom roku,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.