Home News Fortuna liga Ako keď z chrbta zhodíte ťažký batoh

Ako keď z chrbta zhodíte ťažký batoh

Aleksandar Čavrič v rozhovore po zápase v Trenčíne.

Po svojom 101. ligovom zápase v belasom mal široký úsmev na perách. Aleksandar Čavrič nastúpil na jar prvýkrát v základnej zostave, a za dôveru sa odvďačil víťazným gólom a asistenciou. Náš krídelník priznal, že práve silná konkurencia, na jeho poste najmä v podobe na jar tiež výborného Erika Daniela, je preňho len prospešná.

Prinášame vám rozhovor s Aleksandarom Čavričom.

Pri víťaznom góle si dokonale oklamal brankára. Ako si videl túto situáciu?

Jurij Medveděv ma videl v nábehu dopredu a poslal mi doslova perfektnú prihrávku. Prvý dotyk nebol úplne dobrý, no bol som dostatočne rýchly, aby som loptu v rozhodujúcej chvíli zasiahol skôr než brankár, ktorý sa po nej načahoval. Priznávam, mal som aj trochu šťastia. Som však presvedčený, že aj šťastie si musíte zaslúžiť. Počas celého zápasu som tvrdo makal, a tvrdá práca sa vždy vypláca.

Pamätníci si možno spomenuli, že podobný gól si dal aj v doteraz našom poslednom vystúpení v Trenčíne v apríli 2018. Vtedy sme vyhrali 3:1 a skóroval si po samostatnom úniku cez celé ihrisko.

Napadlo mi to a hneď som si spomenul, že niečo také som už v Trenčíne zažil (úsmev). Čestne však priznávam, že teraz som mal aj trochu šťastia.

Skóroval si prvýkrát od septembra minulého roka, keď si k víťazstvu 5:0 nad Ružomberkom prispel k dvomi gólmi. Bola na tebe vidieť obrovská radosť...

Bol to pocit, ako keď zhodíte z chrbta ťažký batoh, ktorý dlho nosíte. Gól znamená pre mňa veľa, je o to cennejší, že bol víťazný. Čakal som na svoju šancu. V živote to tak chodí, šanca vždy skôr či neskôr príde, no je len na vás, či sa jej dokážete chopiť. Na krídlach máme výborných hráčov a ak neukážete potrebnú kvalitu, okamžite príde niekto iný, kto to urobí. Mám rád tento tlak, pretože ma motivuje, aby som hral lepšie a odovzdal na ihrisku ešte viac.

Očakával si, že môže padnúť až toľko gólov?

Popravde, aj áno. Zápasy s Trenčínom sú vždy atraktívne. Oni chcú hrať futbal, čo ukázali aj dnes. Dali sme veľa gólov, čo je pre nás veľmi dôležité. Myslím si, že sa zápas od zápasu zlepšujeme. Už prvý polčas bol veľmi dobrý, no škoda dvoch zbytočných inkasovaných gólov. Po prestávke sme to ešte viac rozbehli, rozdiel v skóre odpovedá priebehu hry a naše víťazstvo je zaslúžené.

Vnímali ste, že Dunajská Streda zvládla svoj sobotňajší zápas, a ani nie na 24 hodín sa priblížila na 7 bodov?

My sa na každý zápas motivujeme sami a neriešime súperov. Samozrejme, vedeli sme, že Dunajská Streda vyhrala. Nijako to však neovplyvnilo našu prípravu. My máme svoj cieľ, ktorým je získať titul a ísť v každom zápase za víťazstvom. Sme v nadstavbe a už ide do tuhého, takže každý zápas bude nesmierne dôležitý. Chceme zostať na víťaznej vlne a pokračovať v nastolenom trende aj v ďalších kolách.

Kým v úvodných dvoch jarných dueloch sme dali len gól, v ďalších troch sme 14-krát rozvlnili sieť súpera. A aj na naše ofenzívne kombinácie a akcie sa pozerá čoraz krajšie.

Na tréningoch sa venujeme určitým veciam pri zakladaní útočných akcií. Tréner priniesol nové veci, ktoré prenášame aj do zápasov. Myslím si, že aj v Trenčíne to vyzeralo dobre. Neuspokojíme sa, budeme ďalej makať, aby sme fanúšikov tešili ďalšími peknými ofenzívnymi akciami a gólmi.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.