Home News Fortuna liga Ešte to môže byť cenný bod

Ešte to môže byť cenný bod

Hlasy z kabíny po remíze so Žilinou.

Slovan chce vždy vyhrať a po remíze nemôžeme byť nikdy spokojní. V situácii, keď sme dvakrát doťahovali a vyrovnali v záverečných sekundách, si však musíme ceniť aj bod za remízu 2:2. Pozitívom je, že sme vďaka tomu predĺžili našu ligovú sériu bez prehry už na 12 zápasov.

„Keď vyrovnáte v posledných sekundách, musíte sa aj trochu tešiť. Aj po druhom góle sme to ešte chceli skúsiť a vyhrať, no už nezostal čas. Na adresu chalanov nemôžem povedať nič zlé, celý čas sme išli za víťazstvom, neboli sme však tak efektívni ako v predchádzajúcich zápasoch. Tento bod ešte môže byť v konečnom účtovaní cenný. Bez ohľadu na to, ako bude vyzerať tabuľka po nedeli, budeme to mať stále vo svojich rukách,“ povedal Aleksandar Čavrič, jeden z najaktívnejších belasých na ihrisku. Práve po faule naňho sme krátko po prestávke kopali prvý pokutový kop. „Hráč súpera ma zasiahol do achilovky. Aj Žilinčan, ktorý ma fauloval, uznal, že to bola čistá penalta.“

Belasí v nedávnom období zvládli dôležitý šláger s Dunajskou Stredou, Trenčínu potom na jeho štadióne nastrieľali šesť gólov. V súboji so Žilinou zachraňovali v závere bod. „Niekedy vám paradoxne pomôže, ak dostanete menšiu facku. My sme ju dostali dnes, keď sme po šesťgólovej nádielke v Trenčíne odohrali omnoho náročnejší zápas. O to tvrdšie budeme makať cez reprezentačnú pauzu, aby sme sa po nej vrátili na víťaznú vlnu.“

Futbal sa na Tehelnom poli rozbiehal postupne. Najväčšie grády mal v druhom polčase, keď sme vystupňovali tempo a miestami sme doslova zavreli Žilinu pred jej bránou. Škoda, že nám to nepadlo do siete pri obrovskej skrumáži, keď Žilinčania dvakrát odkopávali z bránkovej čiary. Nesmieme zabúdať ani na to, že v nadstavenom čase nás udržal v hre Dominik Greif, ktorý bravúrne vychytal Iľka v súboji zoči-voči. Namiesto 1:3 bolo zakrátko 2:2.

„Žilina ma trochu prekvapila, hrali defenzívnejšie než zvyčajne. Po prestávke sa to však viac rozbehlo. Milujem takéto zápasy, ktoré sú zaujímavé a verím, že aj atraktívne pre fanúšikov. Aj naposledy som o Žilinčanoch povedal pekné veci, sú to mladí chalani, snažia sa hrať futbal. Verím, že budú naďalej takto rásť, a my v nich budeme mať ešte väčšiu konkurenciu,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Medveděv: Doma sme mali vyhrať

Pred zástupcov médií predstúpil aj Jurij Medveděv. Práve Jurij bol v nadstavenom čase faulovaný v šestnástke, z čoho rezultoval náš pokutový kop a vyrovnanie na 2:2. „Bola tam odrazená lopta, išiel som do šestnástky. Spracoval som si loptu na prsia a druhým dotykom som chcel strieľať. Hráč ma potiahol na ruku, čím ma úplne rozhodil, v dôsledku toho som spadol. Myslím si, že to bola penalta,“ vyhlásil náš obranca, ktorý sa po emotívnom závere bez problémov postavil pred zástupcov médií, ktorých zaujímalo, ako videl inkriminovaný moment. Jurij nemal čo skrývať a jasne poskytol svoj pohľad na túto situáciu.

Bol však smutný, pretože práve on fauloval hráča Žiliny pri našom druhom inkasovanom góle. „Urobil som tam hlúpu chybu, úplne zbytočne som tam išiel do sklzu. Mrzí ma to.“

Stále platí, že belasí naposledy podľahli Žiline ešte v marci 2018. Odvtedy s ňou neprehrali v lige a pohári 12-krát v rade. „Škoda, v prvom polčase sme mohli dať prvý gól a naštartovať. Namiesto toho sme na konci naháňali výsledok. Mali sme veľa príležitostí, škoda, že tam niečo nepadlo už skôr. V závere sme už vzadu išli do rizika, zostával tam prakticky len Vasil, všetci ostatní sme útočili. Súhlasím, že to ešte môže byť na konci cenný bod, no mrzia dva inkasované góly. Doma sme mali vyhrať,“ uzavrel Jurij Medveděv.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.