Home News Fortuna liga Niečo sa musí zlepšiť, a nie je toho málo

Niečo sa musí zlepšiť, a nie je toho málo

Vernon de Marco po zápase s Dunajskou Stredou.

Nielen Vernonom de Marcom po prehre s Dunajskou Stredou lomcovali veľké emócie. Nie nadarmo sa hovorí, že posledný krok býva najťažší. Belasí v šlágri doslova siahali po majstrovskej definitíve, na tú si však musia ešte minimálne týždeň počkať...

Práve Vernon mohol byť hrdinom belasých. V 86. minúte po jeho hlavičke skončila lopta v sieti DAC a belasí sa radovali z gólu. Ten však napokon neplatil, pretože Rafael Ratao, ktorý sa dotkol lopty ešte pred bránkovou čiarou, bol v tesnom ofsajde.

„Nemá zmysel to riešiť či rozpitvávať. Stalo sa. Potrebujeme sa pozerať dopredu a nie teraz rozoberať, či Rafael alebo ktokoľvek iný urobil nejakú chybu. Tým si nijako nepomôžeme,“ vyhlásil Vernon de Marco.

Argentínčan patril k najaktívnejším hráčom na ihrisku, neustále sa snažil podporovať našu ofenzívu. Po stretnutí bol veľmi smutný. „Myslím si, že sme si zaslúžili viac. Mali sme veľa šancí, v závere sme aj riskovali, do snahy o vyrovnanie sme vydali všetky sily. Trochu sa od nás odklonilo aj šťastie. Nemyslím si, že by bola Dunajská Streda lepšia, a že by si zaslúžila zvíťaziť. Sme veľmi sklamaní. Je neakceptovateľné prehrať doma dvakrát po sebe.“

Vernon de Marco sa aj napriek prehre profesionálne postavil aj k žiadostiam médií a poskytol rozhovory pre RTVS, zástupcov médií v mix-zóne i v televíznom štúdiu. Na príčiny prehry reagoval chlapsky. „Jednoducho naša hra nestačí na víťazstvo. Myslím si, že sme si uvedomili, čo sa stalo pred týždňom, a dnes sme hrali lepšie. Stále to však nestačí. Musíme sa zlepšiť v stratách lôpt. V strednej zóne sme prišli o strašne veľa lôpt. Pri takom počte strát zároveň strácame energiu, nemáme silu dopredu ani dozadu, a najmä sme otvorení na kontry súpera. Niečo sa musí zlepšiť, a rozhodne toho nie je málo,“ hovorí 28-ročný obranca.

Dve kolá pred koncom máme na Dunajskú Stredu 4-bodový náskok. Stále máme všetko vo svojich rukách. Definitívu môžeme pridať o týždeň v Zlatých Moravciach (výkop v sobotu o 17:00). „Musíme sa pripraviť na ďalší zápas a ukončiť nepriaznivú sériu. Už to chceme rozhodnúť a vyhrať ligu,“ uzavrel Vernon de Marco.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.