Home News Prípravné zápasy Martin Trnovský späť v plnom tréningu

Martin Trnovský späť v plnom tréningu

Martin Trnovský o svojom návrate po zranení.

Už len s úsmevom na perách a odhodlaním tvrdo na sebe makať. Martin Trnovský je po dlhodobom zranení späť v plnom tréningu s mužstvom. Odchovanec našej brankárskej Akadémie sa už teší na novú sezónu 2021/22.

„Momentálne už zarezávam naplno. Počas letnej pauzy som trénoval s naším starším dorastom, aby som po dlhej pauze vedel členok zaťažiť a pripraviť. Vďaka tomu som mohol od začiatku letnej prípravy nabehnúť s áčkom do plného tréningu. Konečne po dlhej dobe trénujem a v dobrom slova zmysle si to užívam,“ povedal Martin Trnovský.

Talentovaný brankár naposledy v prvom tíme chytal v auguste 2020 v prípravnom zápase so Zlínom, keď sa nešťastne zranil. „V bráne sa cítim veľmi dobre. Môžem naplno trénovať, čo je v tejto chvíli pre mňa najdôležitejšie.“

Martin Trnovský priblížil, čím si prechádzal počas posledných mesiacov. „V novembri minulého roka už bolo všetko v poriadku, odchytal som zápas za U21 proti Petržalke. Na tréningu som však zle dostúpil pri chôdzi a znovu som si poranil členok, len čo je horšie, väz sa tentoraz úplne roztrhol. Dlhšie som si musel počkať na výsledky vyšetrení a magnetickej rezonancie. Cez sviatky som navyše dostal Covid, čo bolo akoby symbolické zakončenie toho roka. Počas zimnej prestávky som podstúpil operáciu. Dôležité je, teraz je to už v poriadku a toto obdobie je za mnou,“ hovorí rodený Bratislavčan, ktorý má stále len 21 rokov a celú futbalovú budúcnosť pred sebou.

„Som vďačný rodine, ktorá pri mne celý čas stála. Brat býva kúsok odo mňa, takže sa o mňa stále staral, bol mi k dispozícii 24 hodín denne a sedem dní v týždni. Pomohla mi priateľka a kamaráti, mal som okolo seba dobrý tím. Samozrejme, vážim si aj pomoc fyzioterapeutov v klube, ktorí sa o mňa starali. Veľmi pekne všetkým ďakujem.“

Martin Trnovský už myslí na sezónu 2021/22, ktorá prináša nové výzvy. Veríme, že nás čaká aj viac zápasov. Naši mladí brankári majú okrem A-tímu priestor na zápasovú prax aj vo výbere U21. „Samozrejme, môj hlavný cieľ je zostať zdravý, naplno trénovať a chytávať. Ako mladý brankár potrebujem zápasovú prax. Uvidíme, čo prinesie nová sezóna,“ uzavrel Martin Trnovský.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.