Home News Fortuna liga Lojalita ako dôležitá hodnota

Lojalita ako dôležitá hodnota

Guram Kashia si so sebou prináša nevšedný futbalový príbeh.

Belasí podpisom Gurama Kashiu nezískali „len“ kvalitného a overeného stredného obrancu, ale aj zaujímavú osobnosť. Guram má 33 rokov, Slovan je však len piatym klubom jehp kariéry. Do Bratislavy si so sebou prináša až neobyčajný príbeh vernosti.

Dvojnásobný držiteľ ceny pre futbalistu roka v Gruzínsku vyrastal v Diname Tbilisi. V roku 2010 zamieril do Holandska. Vyhliadol si ho Vitesse Arnhem, tím, ktorý sa v poslednom desaťročí umiestňoval v konečnej tabuľke na dohľad najužšej holandskej špičky.

Guram si v roku 2011 prvýkrát navliekol kapitánsku pásku, a kapitánom Vitesse bol nepretržite až do roku 2018! Získal si veľkú popularitu medzi fanúšikmi, mnohí ho stále vnímajú ako svojho kapitána. Celkom v Arnheme odohral 293 súťažných zápasov, v ktorých dal 24 gólov. V roku 2017 získal aj Holandský pohár. 

„Lojalita je jednou z mojich dôležitých hodnôt. Chcem ukázať lojalitu ku klubu a fanúšikom. Verím, že to dokážem aj v Slovane. Čo však môžem určite sľúbiť je, že budem tvrdo makať pre tento klub,“ povedal Guram Kashia.

V roku 2018 viedli jeho kroky do zámorskej MLS, kde hral za San Jose Earthquakes. V Holandsku, v USA či v reprezentácií nastúpil na mnohých pekných a veľkých štadiónoch. Čo hovorí na Tehelné pole? „Štadión je úžasný, kompletne nový. Zo štadióna ide futbalový duch! Teším sa, keď tu odohrám prvý zápas,“ vyznal sa skúsený Gruzínec, ktorý vie, čo sa od belasých očakáva v novej sezóne.

„Slovan je tradičný klub, ktorého cieľom je vždy vyhrať ligu. Rovnako cítim a vnímam aj od ľudí, že v lete je cieľom kvalifikovať do skupiny európskeho pohára a urobiť úspech v Európe. Pevne verím, že čas na prípravu využijeme naplno, zohráme sa s chalanmi a odohráme dobré prípravné duely. Moja motivácia je jasná – ísť do každého zápasu s cieľom vyhrať,“ pokračoval Guram Kashia, ktorý komunikuje perfektnou angličtinou.

Guram neprichádza do úplne neznámeho prostredia. Znovu sa stretne s trénerom Vladimírom Weissom st., jeho asistentom Borisom Kitkom či kondičným trénerom Romanom Švantnerom. „V reprezentácii sme s trénerom Weissom za päť rokov dosiahli veľa. Teším sa, že budem opäť pracovať pod jeho vedením. Je to jeden z najlepších trénerov, akých som v kariére zažil. Zároveň je to skvelý človek,“ uzavrel Guram Kashia, ktorý bude v belasom nosiť číslo 4 na drese. 

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.