Home News Liga Majstrov Kashia: Verím v náš tím

Kashia: Verím v náš tím

Guram Kashia pred zápasom so Shamrock Rovers.

Pri viac než stovke zápasov na medzinárodnej úrovni nie je nič prekvapujúce, že Guram Kashia sa už viackrát stretol s írskym futbalom. Naša letná posila sa už teší na stredajší večer. 

„Veľakrát som hral proti írskej reprezentácii. Shamrock bude tvrdý, fyzicky silný súper. Írski hráči vydržia behať a vyhrávať súboje, sú nebezpeční zo štandardných situácii. Radi však aj hrajú po zemi. Verím v náš tím. Máme kvalitu, aby sme ich zdolali, no samozrejme, treba ju potvrdiť na ihrisku. Nie je to ľahký súper, veď je to mnohonásobný majster, takže musíme byť stopercentne koncentrovaní a vyhnúť sa chybám. Najpodstatnejšie bude zostať trpezliví, počkať si na svoje šance, a tie premeniť,“ povedal Guram Kashia.

Na štadióne bude môcť byť len 500 divákov. Guram sa na vec pozrel trochu iným uhlom pohľadu. „Je veľmi smutné, že môže prísť len päťsto ľudí. Na druhej strane, stále tu bude 500 našich fanúšikov. Verím, že tí, ktorí prídu, nebudú ticho, a budú nás hnať dopredu. My ich podporu veľmi potrebujeme. V dnešnej dobe si treba ešte viac vážiť každého fanúšika na tribúne, aj keď vám jeden z nich zatlieska, tak získate novú energiu. My budeme makať, aby sme potešili všetkých, ktorí nás budú podporovať na štadióne i doma. Žijeme ťažkú dobu pre futbal, no je v našich rukách, aby sme zvládli tento dvojzápas, a mohli spoločne veriť, že by potom mohol prísť viac ľudí.“

UEFA zrušila pravidlo, ktoré zvýhodňovalo góly dosiahnuté na ihriskách súpera. Odteraz už v prípade nerozhodného súčtu skóre z dvoch zápasov bude nasledovať predĺženie, prípadne penaltový rozstrel.

„Z tejto zmeny sa úprimne teším. Nikdy som nemal rád toto pravidlo, pretože gól je gól. Ak je po dvoch zápasoch skóre nerozhodné, tak treba pokračovať a pobiť sa o postup v predĺžení. Nevnímam to ako nejakú výhodu, pretože pre všetkých sú podmienky rovnaké. V každom prípade, bude to spravodlivejšie a férovejšie,“ vyhlásil hráč, ktorý dlhé roky pôsobil v holandskej Eredivisie a zahral si aj zámorskú MLS.

Guram Kashia v prípravných zápasoch odohral solídnu porciu minút. Okamžite na ňom boli vidno obrovské skúsenosti a schopnosť organizovať spoluhráčov pred sebou. „Spoluhráči boli od prvého dňa priateľskí, vďaka čomu som sa rýchlo adaptoval. Myslím si, že stredný obranca musí spoločne s brankárom organizovať mužstvo. Robím to celú kariéru. Zozadu mám dobrý výhľad na veci pred sebou, dokážem cítiť zápas, pričom čím som starší, tým je to v tomto smere lepšie. Vidím veci, ktoré nám môžu počas rozbehnutého duelu pomôcť. Snažím sa najmä pomáhať tímu, 99 percent vecí, ktoré na chalanov kričím, sú pozitívne veci. V Slovane sa už cítim ako doma. Verím, že raz zažijem plný štadión, keď sa budem musieť pri pokynoch chalanom prekrikovať s fanúšikmi,“ usmieva sa rodák z Tbilisi.

V nedeľu mal Guram Kashia 34. narodeniny. „Mal som veľa telefonátov od rodiny a priateľov. Úprimne som však ani nemal priestor vnímať, že som mal narodeniny. Mentálne som sa už koncentroval na zápas, na ktorý sa veľmi teším," uzavrel 87-násobný gruzínsky reprezentant.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.