Home News Liga Majstrov Zatiaľ najdôležitejší gól za Slovan

Zatiaľ najdôležitejší gól za Slovan

Vladimír Weiss ml. bol autorom postupového gólu belasých.

Belasí zažili v Dubline viaceré horúce chvíle, na konci však boli tí, ktorí si vybojovali postup do druhého kola kvalifikácie najprestížnejšej klubovej súťaže. Rozhodujúcim okamihom bol gól Vladimíra Weissa ml., ktorý naklonil súčet skóre z dvojzápasu na našu stranu.

„Vedeli sme, že zápas nebude jednoduchý, očakávali sme, že Íri budú od začiatku tlačiť a hrať svoj typický futbal. Koncentrovali sme sa, aby sme na začiatku nedostali gól, žiaľ, inkasovali sme. Začali sme nervózne, vysoké napádanie súpera nám neumožňovalo hrať kombinačne. Sami sme si sťažili situáciu. Avšak ako mužstvo sme ukázali, že máme srdce a vieme bojovať. V Európe nie je nič jednoduché, takže som rád, že sme to nakoniec zvládli a ako tím sme vybojovali postup,“ povedal Vladimír Weiss ml. po stretnutí.

Keď Shamrock v druhom polčase zvýšil na 2:0 vo svoj prospech, bolo jasné, že pre postup musíme skórovať. Hrozbu predĺženia sme odvrátili v 73. minúte, keď Rafael Ratao vyhral po dlhej lopte osobný súboj s obrancom. Posunul loptu Vladimírovi Weissovi ml., ktorý si jedným dotykom položil dvoch obrancov, druhým odstavil ďalšieho brániaceho hráča, a potom nezadržateľne napol sieť pri ľavej žrdi. V „starom“ systéme by Shamrock pri tejto konštelácii potreboval ďalšie dva góly, teraz by mu stačil jeden, aby si vynútil predĺženie. V závere to však už belasí zvládli a udržali postupový výsledok.

„Najprv som si všimol, že obranca zahral loptu rukou, hlavou mi preblesklo, že budeme kopať penaltu. Pokračoval som však v akcii, lopta sa mi dobre odrazila, a vyšiel mi prvý i druhý dotyk. Celý týždeň mi to na tréningu z takýchto situácií padalo a som rád, že aj v zápase to skončilo v sieti. Celkovo som sa od začiatku cítil komfortne na lopte, bol som fyzicky aj psychicky dobre nastavený na zápas,“ pokračoval šťastný strelec, ktorý mal z gólu veľkú radosť. Do Slovana prišiel s túžbou pomôcť tímu v Európe, a týmto presným zásahom prispel k postupu v kľúčovom dvojzápase. „Myslím si, že za doterajší čas v Slovane je to môj zrejme najdôležitejší gól. Vedeli sme, že prvý krok bude veľmi ťažký, teším sa, že som svojím gólom pomohol mužstvu k postupu.“

Vladimír Weiss ml. v prvom zápase v závere nepremenil penaltu, teraz poslal belasých ďalej. „Po prvom zápase som sa o tom rozprával s kamarátmi a bol som veľmi smutný z nepremenenej penalty. Dlho sa mi nestalo, že by som zahodil penaltu. Nebolo to pre mňa ľahké. O to krajšie to bolo v odvete, keď mi to tam padlo v tej rozhodujúcej chvíli.“

V ďalšom kole nás čaká švajčiarsky majster Young Boys Bern, pravidelný účastník skupinových fáz európskych pohárov. „Máme za sebou prvý krok, ktorý býva v tomto prípade najťažší. Young Boys majú určite väčšiu kvalitu, budú to veľmi ťažké zápasy po fyzickej stránke. Očakávam, že budú silnejší na lopte, ale možno tam bude viac priestoru pre nás a budeme môcť ukázať futbal, ktorý vieme hrať. Pevne verím, že sa s nimi budeme snažiť odohrať vyrovnanú partiu a zabojujeme o postup,“ uzavrel Vladimír Weiss ml.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.