Home News Liga Majstrov Prvý náročný krok sme zvládli, už myslíme na ďalšieho súpera

Prvý náročný krok sme zvládli, už myslíme na ďalšieho súpera

Adrián Chovan zažil so Slovanom prvý európsky postup.

Adrián Chovan zažil krst ohňom. Súťažný debut v belasom absolvoval v dvojzápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov, ktorý bol pre celý klub smerom do novej sezóny mimoriadne dôležitý. V prvom zápase vychytal čisté konto, v druhom v závere odmietol predĺženie a udržal postupový výsledok.

Priam zlomový zákrok predviedol Chovan v samom závere, keď Shamrock vrhol všetky sily dopredu. Vysoký obranca Lopes hlavičkoval z bezprostrednej blízkosti, niektorí írski priaznivci snáď už dvíhali ruky nad hlavu, náš brankár však dokázal zareagovať a pravou rukou loptu udržal pred bránkovou čiarou.

„V prvom momente som si myslel, že už som prepásol šancu dostať sa k lopte ešte pred našou prehratou hlavičkou. Nakoniec som to podľa mňa dobre vyhodnotil, že som nešiel do prvého súboja, ale počkal som si na ďalšiu loptu. Podarilo sa mi ju ešte udržať pred čiarou,“ opísal Adrián Chovan, ktorý však zásluhu za dosiahnutie postupového výsledku správne pripísal celému tímu.

„Spoločnými silami sme udržali postupový výsledok. Najdôležitejší bol v konečnom dôsledku Vladov gól, ktorý nás posunul ďalej. Ešte cez polčas som chalanom za stavu 0:1 hovoril, že treba skórovať, bol som presvedčený, že v takom prípade by sme postúpili. Nakoniec to tak aj bolo.“

Zvládnuť prvý krok v Európe bolo zvlášť pri vzniku tretej európskej súťaže mimoriadne dôležité. Shamrock ako zdolaný tím totiž „padá“ nie do kvalifikácie Európskej ligy, ale „až“ do Konferenčnej ligy, čiže tretej súťaže. My sme naďalej v hre v kvalifikácii Ligy majstrov a budúcu stredu (výkop o 20:30) privítame Young Boys Bern.

„Určite nám môže aj psychicky pomôcť, že sme ten prvý, náročný krok, predsa len zvládli. Treba si do detailov rozobrať, čo bolo zlé, a čo dobré, a spraviť si záver. Už myslíme na ďalšie kolo a na ďalší náročný zápas, ktorý nás čaká,“ pokračuje Adrián Chovan.

Belasí zažili po dlhšej dobe futbalovú atmosféru. Na Tallaght Stadium mohlo prísť 1500 fanúšikov, ktorí na útulnom štadióne vytvorili búrlivé ostrovné futbalové prostredie. Hráči i zástupcovia klubov si však po záverečnom hvizde podali ruky a rozišli sa v dobrom. Aj tretia naša návšteva v Írsku za posledné obdobie mala postupové vyústenie - k University College Dublin a Dundalku sme pridali skalp Shamrocku.

„Na štadión pustili 1500 divákov, čiže viac než v súčasnosti u nás, a na výrazne menší štadión než Tehelné pole. Na jednej strane som sa atmosfére veľmi tešil, na druhej som si hovoril, že bude dusno, čo sa aj potvrdilo. Domáci fanúšikovia vytvorili atmosféru, ktorou hnali dopredu všetkých na ihrisku, no miestami nás dostávali aj do úzkych. My sme však cítili aj podporu z domova na diaľku a postup sme vybojovali pre našich priaznivcov,“ uzavrel Adrián Chovan.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.