Home News Transfery Prichádza posila so skúsenosťami z La Ligy

Prichádza posila so skúsenosťami z La Ligy

ŠK Slovan podpísal trojročný kontrakt s Uchem Agbom.

Belasí v závere prestupového obdobia vystužili stred poľa. Do Slovana Bratislava prichádza 25-ročný stredopoliar Uche Agbo, ktorý má na konte cez štyridsiatku štartov v La Lige. Vedenie klubu s ním podpísalo trojročný kontrakt.

Uche Agbo je typický stredný záložník, ktorý využíva svoje dobré fyzické parametre, no je konštruktívny aj pri zakladaní akcií a práci s loptou. Prichádza s vizitkou vicemajstra Belgicka a víťaza Belgického pohára 2018. Väčšinu svojej kariéry však strávil v Španielsku, má na konte 44 štartov v La Lige. V decembri 2019 sa predstavil na Tehelnom poli ako hráč Bragy, kde v tom čase hosťoval. Naposledy pôsobil v španielskom klube Deportivo La Coruña.

„Ucheho si pamätáme zo zápasu s Bragou, keď proti nám nastúpil na Tehelnom poli. Chceli sme ho získať už dávnejšie, avšak v tom čase boli podmienky prestupu finančne nerealizovateľné. Zostali sme však v kontakte a som nesmierne rád, že teraz sa nám naskytla príležitosť, ktorú sme okamžite využili. Rokovania prebehli veľmi rýchlo a teším sa, že sme sa dohodli na trojročnom kontrakte. Dlhodobo sme Ucheho sledovali a vieme, do čoho ideme. Je to presne profil hráča, ktorý nám v strede poľa doteraz chýbal. Verím, že dobre zapadne do tímu a pomôže nám v ligových i európskych zápasoch. Ucheho máme dôkladne odsledovaného, je vo výbornom futbalovom veku, v 25 rokoch má skúsenosti z prestížnych líg i medzinárodného futbalu. Som presvedčený, že nám môže veľmi pomôcť,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Uche Agbo sa podobne ako Ibrahim Rabiu narodil v Kane, druhom najväčšom nigérijskom meste. Po futbalových začiatkoch v rodnej krajine sa ako 18-ročný dostal do Európy, keď na jeseň 2013 po úspešnej skúške podpísal kontrakt v talianskom Udinese. Taliansku Serie A si síce nezahral, nazbieral však solídnu zbierku štartov v ďalšej prestížnej súťaži. Od jari 2014 totiž hosťoval v španielskej Granade a vo februári 2015 debutoval v La Lige. V lete 2016 sa stal oficiálne hráčom anglického Watfordu, naďalej však zotrval na hosťovaní v Granade, a pridal ďalších 31 štartov v La Lige. Celkom v La Lige odohral 44 zápasov.

Novú kariérnu výzvu okúsil od leta 2017, keď podpísal kontrakt v ambicióznom belgickom klube Standard Liége. Hneď v prvej sezóne ako člen základnej zostavy prispel k druhému miestu v lige a taktiež k víťazstvu v Belgickom pohári. V nasledujúcom ročníku hral so Standard Liége v skupine Európskej ligy. Na jar 2019 sa na hosťovaní vrátil opäť do La Ligy, keď pôsobil v Rayo Vallecano.

Jeseň 2019 strávil Uche na hosťovaní v Brage. Práve Braga bola naším súperom v Európskej lige 2019/20, a Uche Agbo sa v jej drese predstavil na Tehelnom poli. V poslednom zápase skupiny odohral plných 90 minút a patril k dôležitým postavám zápasu, keď aj svojím výkonom výrazne prispel k obratu skóre, keď sme viedli 1:0 i 2:1, no Braga napokon otočila na 2:4 z nášho pohľadu.

V roku 2020 sa stal hráčom španielskeho klubu Deportivo La Coruña, ktorý má veľké meno a slávnu históriu, no v súčasnosti neprežíva najlepšie obdobie. Uche zažil s Deportivom zostup zo Segunda División. V predchádzajúcom ročníku odohral za Deportivo 18 zápasov.

Uche Agbo reprezentoval Nigériu v kategórii do 20 rokov. Bol aj v širšej nominácii nigérijskej reprezentácii na MS 2018 v Rusku, napokon sa nedostal do finálneho výberu.

Uche Henry Agbo

Dátum a miesto narodenia: 4. decembra 1995 v Kano

Krajina: Nigéria

Post: stredný záložník

Výška: 1,86 m

Kluby: Udinese (ITA), Granada FC (Španielsko), Standard Liége (Belgicko), Rayo Vallecano (Španielsko), Braga FC (Portugalsko), Deportivo La Coruña (Španielsko)

 

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.