Home News Transfery Najsilnejšie spomienky zanechali fanúšikovia

Najsilnejšie spomienky zanechali fanúšikovia

Uche Agbo a jeho prvé slová po príchode do Slovana Bratislava.

Mnohí belasí fanúšikovia už videli Ucheho Agba na vlastné oči. Bolo to v decembri 2019, keď sme v poslednom zápase skupiny Európskej ligy privítali Bragu. Viedli sme 1:0 i 2:1, Braga však aj zásluhou Ucheho, ktorý bol jednou z dôležitých postáv duelu, otočila na 2:4. Teraz bude nigérijský stredopoliar so skúsenosťami z La Ligy bojovať za belasé farby.

„Je veľmi pekné prísť po necelých dvoch rokoch späť na Tehelné pole. Dobre si pamätám na ten zápas z Európskej ligy. Najsilnejšie spomienky mi zostali na atmosféru a fanúšikov. Najviac sa mi páčilo, že fanúšikovia Slovana aj po prehre vytlieskali svoje mužstvo. Bol to veľmi, veľmi pekný okamih,“ povedal Uche Agbo.

„Najlepšie sa cítim v strede poľa, konkrétne na pozícii defenzívneho stredopoliara. Vždy to však závisí od rozostavenia a úloh, ktoré mi tréner dá. Najviac mi však vyhovuje pozícia tzv. šestky, čiže stredného záložníka s väčším počtom defenzívnych úloh,“ vyhlásil 25-ročný Nigérijčan, ktorý v strede poľa využíva dobré fyzické parametre, no zároveň je konštruktívny pri práci s loptou.

Uche Agbo má 25 rokov, no za sebou už viacero zaujímavých futbalových destinácií. Prvou európskou zastávkou bolo talianske Udinese, najdlhšie obdobie však strávil v španielskej Granade, a o najvyššie priečky hral v Standard Liége, kde bol vicemajstrom Belgicka a zároveň prispel k zisku Belgického pohára. Jeho výkony neunikli pozornosti ani v rodnej krajine. Bol v širšej nominácii Nigérie na MS 2018 v Rusku. Má na konte 44 štartov v La Lige. 

„Verím, že môžem tímu pomôcť aj svojimi skúsenosťami zo zahraničia. Teším sa na Konferenčnú ligu. Ambície Slovana, ktorý hrá každý rok o titul, spolu s možnosťou hrať Európu boli mojou motiváciou pre príchod na Slovensko. Cítim, že toto je správny krok a dobrá výzva.“

Naša nová posila si vo štvrtok pozrela štadión na Tehelnom poli. „Je to krásny futbalový stánok. Aj vďaka dojmom spred dvoch rokov mám pocit, že Slováci majú radi futbal, a že vaša krajina futbalovo rastie,“ hovorí Uche Agbo, ktorý sa v tíme stretne s krajanmi Ezekielom Hentym a Ibrahimom Rabiom. „Oboch poznám, pred príchodom som sa rozprával s Ezekielom Hentym. Teším sa, že sa s nimi stretnem v jednom tíme a verím, že sa čím skôr spoznám aj s ďalšími chalanmi a dobre zapadnem do kolektívu,“ uzavrel rodák z nigérijského mesta Kano.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.