Home News Fortuna liga Energia od fanúšikov bola úžasná

Energia od fanúšikov bola úžasná

Ezekiel Henty strelil v tejto sezóne sedem presných zásahov.

Pri historicky prvom góle Slovana Bratislava v Konferenčnej lige UEFA bude už navždy zapísané meno Ezekiela Hentyho. Náš hrotový útočník patril vo štvrtok proti Kodani k ťahúňom belasých, a aj keď sme nedosiahli želaný výsledok, predsa len v nás zostala nejaká pozitívna emócia.

Aj napriek prehre totiž fanúšikovia vytlieskali hráčov. Tlieskal im nielen kotol, ktorý celý čas neúnavne povzbudzoval, ale aj ďalšie tribúny a taktiež deti zo základných škôl z celého Slovenska a z futbalových klubov v pôsobnosti BSK.

„Energia od fanúšikov bola úžasná,“ vyznal sa Ezekiel Henty po zápase.

Snáď najväčšiu eufóriu vyvolal náš vyrovnávajúci gól, keď Ezekiel Henty presnou hlavičkou zužitkoval ideálny center z rohového kopu. Pri oslavách presného zásahu dal šťastný strelec voľný priechod svojím emóciám. „André Green mi poslal výborný center. Ako útočník musím byť v správnom čase na správnom mieste, čo mi v tomto prípade vyšlo. Z gólu som sa veľmi tešil, znamená pre mňa veľa. Škoda, že nám nepriniesol aspoň bod.“

Belasí síce do Konferenčnej ligy vstúpili prehrou, nič však ešte nie je stratené. Čaká nás ďalších 5 duelov, pričom FC Kodaň ukázal svoju vysokú kvalitu a dobrú formu z úvodu sezóny. „Pre mňa to bol na hrote veľmi náročný zápas, neustále som musel bojovať s obrancami súpera. Rád však chodím do súbojov, a rád dávam to najlepšie zo seba pre tím. Vedel som, že to tak bude, že nedostanem nič zadarmo. Celý tím však ukázal bojovný duch a myslím si, že keď budeme takto pokračovať, prinesú nám nasledujúce zápasy aj odmenu v podobe bodov. Už myslíme len na to, čo je pred nami,“ vyhlásil Ezekiel Henty.

Najbližšie už zajtra o 17:00 privítame doma vo vždy atraktívnom zápase Žilinu. Ezekiel Henty má na Žilinu dobré spomienky, v poslednom finále domáceho pohára hlavičkou vyrovnával na 1:1. „Sú to pekné spomienky, no vtedy sa hralo bez divákov. Teraz môžu byť na štadióne fanúšikovia a my všetci veríme, že podobne peknú atmosféru vytvoríte aj na zápase so Žilinou. Chceme vyhrať a ukázať náš herný progres. Budeme však potrebovať aj vašu podporu,“ uzavrel 28-ročný rodák z Lagosu.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina (nedeľa 19. septembra o 17:00) sú v predaji online na Ticketmedia.sk

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.