Home News Fortuna liga Prvý gól by vymenil za víťazstvo

Prvý gól by vymenil za víťazstvo

Samuel Mráz po zápase so Žilinou.

Takmer štvortisícová návšteva, ktorá v nedeľu podvečer prišla na Tehelné pole, videla v Zápase mesiaca celkom 31 streleckých pokusov. Duel Slovana so Žilinou priniesol ofenzívny futbal i štyri góly, belasí však chceli získať viac než jeden bod.

„Myslím si, že zápas mal dobré parametre. Hralo sa hore-dole s množstvom šancí, padali góly. Verím, že fanúšikovia si prišli na svoje. Škoda, že sme ich nepotešili víťazstvom. Veľmi sme dnes chceli získať tri body,“ povedal po stretnutí Samuel Mráz.

Práve Samuel Mráz, ktorý do Slovana prišiel v závere prestupového obdobia na hosťovanie s opciou, strelil do siete Žiliny svoj premiérový gól v belasom drese. V 33. minúte si na útočnej polovici prebral dlhý pas Ibrahima Rabia, v šestnástke si zasekol obrancu a peknou krížnou strelou ľavačkou rozvlnil sieť.

„Tešil som sa, skóroval som prvýkrát za Slovan pred našimi domácimi fanúšikmi. To sú jednoducho emócie. Snažil som sa ísť za druhým gólom, ktorý žiaľ neprišiel. Viac než po góle som však túžil po víťazstve,“ pokračoval rodák zo Záhoria.

Posledných 6 ligových vzájomných zápasov Slovana so Žilinou sa na striedačku končí výsledkami 2:2 a 3:2. V poslednom ligovom meraní síl v uplynulej sezóne sme vyhrali 3:2, takže podľa tejto postupnosti dnes bola „na rade“ remíza 2:2.

„Po rýchlom úvodnom góle sme mali byť na dobrej vlne, no naopak, Žilina rýchlo vyrovnala. Dobre nás napádali, bolo dôležité to ustáť. Viedli sme 2:1, no opäť sme zbytočne inkasovali. V druhom polčase sme mali viac príležitostí než Žilina, mohli sme strhnúť tri body na svoju stranu. Musíme sa jednoznačne zlepšiť v určitých momentoch.“

Po remíze sme sa vrátili na prvé miesto ligovej tabuľky, zatiaľ o skóre pred Trnavu. V stredajšej dohrávke v Ružomberku si opäť môžeme vytvoriť náskok. „Chceme víťaziť, preto sa nemôžeme tešiť z remízy. Predviedli sme dobré akcie, no tie treba dotiahnuť do gólov a potrestať súpera. Ideme však ďalej, sú pred nami ďalšie zápasy, ktoré potrebujeme zvládnuť,“ uzavrel Samuel Mráz.

Weiss: Mráz bude dávať góly

Na pozápasovej konferencii bol témou aj Samuel Mráz. Vladimír Weiss st. objasnil, že Mráza striedal zo zdravotných príčin, keď dohrával so sebazaprením. Zároveň je však optimistický ohľadom jeho budúcnosti. „Samuel Mráz bude dávať góly za Slovan, to vám podpíšem bianko šek, že on tie góly dá, a bude platným hráčom. Zvlášť, keď sa zohrajú s Ezekielom Hentym, chceme hrať v lige na dvoch útočníkov. Ukázal dobré veci, na tomto teréne mu nie všetko vyšlo, ale má zápal pre hru, je to dobrý chlapec, výborne trénuje, a ak bude zdravý, určite bude dávať góly, a bude ešte lepší,“ skonštatoval tréner belasých.

 

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.