Home News Fortuna liga Teší víťazstvo, čisté konto a návrat po zranení

Teší víťazstvo, čisté konto a návrat po zranení

Jurij Medveděv sa po zranení vrátil do hry.

Belasí ráznym spôsobom uťali čakanie na víťazstvo. V Senici išli od úvodného hvizdu za tromi bodmi, a v priebehu úvodného polčasu prakticky rozhodli o svojom triumfe. K pozitívam sa pridal aj návrat Jurija Medveděva po takmer dvojmesačnej absencii.

Českého obrancu sme naposledy v lige videli v akcii ešte 31. júla s Trenčínom. Po svalovom zranení nastúpil počas predchádzajúceho víkendu za našu U21 proti Bardejovu, a v Senici sa vrátil do základnej zostavy A-tímu.

„Keď som hral pred týždňom za našu U21, tak som ešte cítil výpadok po zranení. Dnes som odohral celý zápas, a všetko bolo v poriadku. Mám z toho radosť. Som späť na ihrisku a po dlhšej dobe sme zvíťazili. Sám som bol príjemne prekvapený, že kondične som to po zranení zvládol na 90 minút, na ihrisku som sa cítil naozaj dobre,“ povedal Jurij Medveděv.

Belasí v Senici pripravili vyše tisícovej návšteve pekné futbalové predstavenie. Mali výborný, aktívny vstup do stretnutia, a už od druhej minúty viedli, keď Dejan Dražič pekne tečoval center Vernona De Marca. Ešte v priebehu prvého polčasu prišli ďalšie dva presné zásahy v podaní Samuela Mráza. Na ten druhý prihrával Jurij Medveděv, ktorý si pri návrate pripísal aj asistenciu.

„Nabiehal som si na pravú stranu a podvedome mi prebehla hlavou myšlienka, že by mi to Dražo (Dejan Dražič) mohol poslať. On to urobil doslova ideálne tak, ako som to mal v hlave naplánované. Dražo mi poslal fakt luxusnú prihrávku pomedzi dvoch hráčov. Videl som Sama Mráza pred odkrytou bránou, vyšlo nám to ideálne,“ opísal Jurij náš tretí presný zásah.

Len sme potvrdili, že proti Senici sa nám darí. Odohrali sme s ňou 33 ligových zápasov, a včera sme dosiahli 24. víťazstvo. „Mali sme veľkú chuť zlomiť čakanie na víťazstvo. Od začiatku sme na nich vyleteli, hneď sme strelili gól. Upokojili sme sa, pokračovali sme v našej hre, a zakrátko sme pridali druhý gól. Myslím si, že to bol z našej strany dobrý zápas.“

Slovan má na Záhorí početné fanúšikovské zastúpenie, a v Senici tradične vládlo veľmi korektné prostredie. Fanúšikovia belasých v sektore hostí neúnavne povzbudzovali a v prvom polčase videli priamo pri svojom sektore tri naše góly, domáci priaznivci zase športovo uznali kvality súpera.

„Ďakujeme fanúšikom, že prišli. Sú výborní, ukázali, že stoja pri nás aj v čase, keď sa nám úplne nedarilo. Ale taký je futbal, niekedy jednoducho prídu horšie chvíle. Dôležité je, že sme to zlomili. Verím, že už to bude len lepšie,“ pokračoval Jurij Medveděv, ktorý práve zo Senice začiatkom roka 2018 prestúpil do Slovana Bratislava. Aj po rokoch sú zápasy na Záhorí preňho určitým spôsobom špecifické. „Áno, bolo to pre mňa trochu špecifické. Moja partnerka pochádza zo Senice, na zápas sa prišiel pozrieť aj jej otec. Inak to však vnímam ako každý iný ligový duel, prvoradé je, že sme to zvládli. Teším sa, že sme vzadu udržali nulu,“ doplnil náš krajný obranca.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.