Home News Fortuna liga Každý gól pre fanúšikov

Každý gól pre fanúšikov

Ezekiel Henty na aktuálne témy.

Ezekiel Henty strelil v tejto sezóne vo všetkých súťažiach osem gólov, ku ktorým pridal dve asistencie. Prínos útočníka pre mužstvo však nemôžeme vyčísľovať len v číslach. Stačí si spomenúť na množstvo práce v prospech tímu, ktoré „Eza“ odviedol pre belasých napríklad v náročnom zápase v Solúne.

Nigérijský útočník, ktorý v belasom pôsobí od začiatku roka 2020, prežíva dobré obdobie. „Aktuálne sa cítim naozaj veľmi dobre, prežívam vydarené obdobie. Chcem však povedať, že v Slovane som sa dobre cítil už od chvíle, keď som prišiel do klubu. Nanešťastie ma však v minulom roku pribrzdili zranenia, to boli jedny z mojich najhorších futbalových chvíľ. Našťastie, som zdravý a môžem si naplno užívať futbal,“ povedal Ezekiel Henty.

Štyri góly v lige a štyri v európskych pohároch – takto rovnomerne má Ezekiel rozdelené svoje presné zásahy. V Európe skóroval do siete Young Boys Bern, Olympiakosu Pireus či Kodane. Doma v lige sa naposledy presadil v nedeľu proti Pohroniu, keď prudkou strelou pod brvno takmer roztrhol sieť.

„Posledný gól proti Pohroniu bol pre mňa dôležitý. Na Tehelnom poli som chcel potešiť našich fanúšikov, ktorí nás podporujú. Každý môj gól je pre nich, pretože museli dlho čakať, aby zažili skutočného Hentyho,“ pokračoval náš útočník.

Možno ste si všimli, že Ezekiel Henty po poslednom zápase strávil dobrých 15 minút s fanúšikmi pri B-tribúne. Naplno sa im venoval a neodmietol jedinú žiadosť o spoločnú fotografiu. „Futbal bez fanúšikov by nebol zaujímavý. Práve oni prinášajú energiu, emóciu a vášeň. Vnímam veľkú energiu, keď počujem, ako nás povzbudzujú. Je pre mňa absolútne normálne, že po zápase venujem 15 minút svojho času ľuďom, ktorí nás neúnavne podporujú. Nie som v tomto nijako komplikovaný. Pokiaľ fanúšikov poteší spoločná fotografia so mnou, tak sa s nimi veľmi rád odfotím,“ vyhlásil Ezekiel Henty.

Belasých čaká v ďalšom priebehu októbra nabitý a zaujímavý zápasový program. „Ako v každom inom mesiaci, aj v októbri som pripravený a koncentrovaný na to, aby sme so Slovanom dosiahli dobré veci,“ uzavrel 28-ročný útočník.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.