Home News Niké liga Aby ľudia odchádzali domov šťastní

Aby ľudia odchádzali domov šťastní

Ibrahim Rabiu dal voľný priechod emóciám.

Jedným z najkrajších a najspontánnejších okamihov nielen duelu s Liptovským Mikulášom bola čistá radosť Ibrahima Rabia, ktorú prejavil po svojom góle na 2:0. Ibi sa šprintom rozbehol k našej striedačke, kde objal hlavného trénera Vladimíra Weissa st.

Rabiu dal najavo veľké emócie, strelil svoj prvý ligový gól od decembra 2020. „V prvom rade som šťastný z víťazstva. Gól pre mňa znamená niečo špeciálne. Tréner pred zápasom spomenul, že dám gól, preto som k nemu okamžite bežal a spoločne sme sa tešili. Len som dal najavo radosť, ktorú som v tej chvíli cítil. Takmer v každom ligovom zápase sa mi podarilo pripraviť gól pre spoluhráča, teším sa, že teraz som sám skóroval,“ rozhovoril sa Ibrahim Rabiu.

Belasí začali v rozostavení 4-3-3, ktoré sa pozmenilo po polčasovom striedaní a príchode Andrého Greena. Ibrahim Rabiu mal v strede poľa viac kreatívnych úloh. „V dobrom som si užíval tento systém, v ktorom som mohol ešte viac tvoriť. Snažím sa dať zo seba to najlepšie na akejkoľvek pozícii, ktorú mi tréner určí. Cením si jeho dôveru a vážim si každú minútu, v každom zápase sa chcem vydať naplno pre tím.“

Výkon nášho stredopoliara s blížiacim sa záverom gradoval. Ibi po góle získal ešte viac sebavedomia, vyslal ešte jednu nebezpečnú strelu, a viackrát si vyslúžil potlesk z tribún. Svojím charakteristickým spôsobom vychádzal navonok zľahka a s prehľadom aj z komplikovaných situácií, a predviedol aj niekoľko technických kúskov.

„Už sme mali nahrané a držali sme výsledok, aký sme chceli. Myslel som aj na fanúšikov a chcel som urobiť niečo pekné, aby sa potešili. Prišli sa pozrieť na pekný futbal a góly. Keď viem, že výsledok je dobrý a môžem si viac dovoliť, snažím sa ľudí potešiť nejakými trikmi a urobiť pre nich niečo špeciálne. Chcem, aby potom odchádzali zo štadióna domov šťastní,“ doplnil Ibrahim Rabiu.

O výkone nigérijského stredopoliara bola reč aj na pozápasovej tlačovej konferencii. „Ibi je inteligentný, veľmi múdry človek. Hovoril som mu, že v tomto zápase je playmaker (tvorca hry, pozn. red), čiže to, čo od neho vždy očakávam, a že môže dať aj gól. Smial sa, ani si nepamätal, kedy naposledy skóroval. Dostal sa do koncovky po odrazenej lopte, nemá nejakú tvrdú strelu, skôr technickú, no teraz to prestrelil a lopta skončila v sieti. Mal radosť, tak by to malo byť. Je to dobrý hráč, niekedy ho nevyužívam proti tým ťažkým súperom, keď sa hrá silový futbal, kde nie veľmi vynikne, ale to už je vec názoru. Ibi je platným hráčom, rozumie futbalu, má rád futbal a som rád, že sa presadil aj gólovo,“ skonštatoval hlavný tréner Vladimír Weiss st.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.