Home News Európska liga Dôležité je, že to máme vo svojich rukách

Dôležité je, že to máme vo svojich rukách

Aleksandar Čavrič po zápase s Lincoln Red Imps.

Medzi dôležité okamihy zápasu s Lincoln Red Imps môžeme zaradiť 67. minútu a gól Aleksandara Čavriča, ktorý zvyšoval na 3:1. Opäť sme vďaka nemu súperovi odskočili na dvojgólový rozdiel, a víťazstvo sme už z rúk nepustili. V F-skupine Európskej konferenčnej ligy máme všetko vo svojich rukách.

„Prišli sme si po víťazstvo, ktoré sme si skutočne odviezli z Gibraltáru do Bratislavy. Bola to naša povinnosť,“ vyhlásil Aleksandar Čavrič, ktorý sa vrátil aj k svojmu presnému zásahu, keď bol na konci peknej akcie po osi Samuel Mráz – Ibrahim Rabiu – Jaromír Zmrhal. „Videl som, že Jardo bude môcť zľava centrovať. Mali sme dvoch-troch hráčov v šestnástke, takže som si urobil pohyb, aby som si vytvoril priestor v strede. Vďaka tomu mal Jardo viac možností, kam prihrať. Poslal mi vskutku skvelú loptu, mal som výbornú pozíciu na strelu. Mal som aj šťastie, pretože obranca ešte tečom zmenil smer lopty. Som veľmi rád, že som gólom pomohol tímu. Rovnako mne to veľmi pomôže z pohľadu herného sebavedomia.“

Práve v týchto chvíľach sa zápas lámal. Krátko pred gólom Čavriča sme totiž ustáli priamy kop domáceho Walkera, po ktorom lopta aj po zásahu Adriána Chovana skončila na brvne. Namiesto hroziaceho vyrovnania sme odskočili na dva presné zásahy, a keď Samuel Mráz zakrátko zvýšil na 4:1, boli sme na najlepšej ceste za tromi bodmi.

„Jednogólový náskok je vždy zradný. Chceli sme dať čím skôr tretí či štvrtý gól, aby sme otupili snahy Lincolnu,“ priznal Aleksandar Čavrič, ktorý mal v našom systéme s tromi strednými obrancami a dvomi krajnými hráčmi (Jurij Medveděv sprava a Jaromír Zmrhal zľava) trochu iné úlohy než zvyčajne. „V podobnom systéme sme tu hrali aj v auguste, vtedy som však nenastúpil. Z pravej strany som sa posúval trochu viac dovnútra, bolo to pre mňa niečo nové a zaujímavé. Niečo som sa rozhodne naučil a verím, že som bol pre tím v tomto systéme platný.“

Belasí v oboch skupinových dueloch s Lincolnom zvládli úlohu favorita, získali cenné body do skupiny a taktiež do koeficientu. „V dnešnom futbale pomerne často dokážu menšie tímy zdolať tie papierovo silnejšie. Bolo veľmi dôležité, že sme napriek nevydarenému úvodu nespanikárili a nestratili sme zreteľ z toho, po čo sme si prišli. Cítili sme, že jednoducho musíme vyhrať. Súper nebol zlý, nebolo to tak, že by nevedel hrať futbal, no samozrejme, kvalitatívny rozdiel bol na našej strane. Som hrdý na tím, že sme ustáli všetky neľahké chvíle a získali sme tri body, ktoré nám dávajú šancu zabojovať o postup,“ pokračoval 27-ročný Srb.

Na štadióne Victoria, ktorý bezprostredne susedí s letiskovou dráhou gibraltárskeho letiska, bolo okrem lietadiel najviac počuť približne päťdesiatku našich fanúšikov, ktorí merali ďalekú a logisticky nie úplne jednoduchú cestu na Gibraltár. „Prekvapilo ma, keď som videl našich fanúšikov. Až som neveril, koľkí merali z Bratislavy takú diaľku. Ani som nemal pocit, že by sme hrali vonku. Určite nám pomohli a patrí im veľká vďaka, že prišli a povzbudili nás,“ hovorí Čaki.

Situácia po štvrtom hracom dni F-skupiny Konferenčnej ligy hovorí nasledovne – prvý je FC Kodaň s 9 bodmi, druhý ŠK Slovan so 7 bodmi a skóre 8:5, a tretí PAOK FC so 7 bodmi a skóre 6:4. Najbližší zápas s PAOK FC bude veľkou výzvou, no stále máme situáciu vo svojich rukách, a nemusíme kalkulovať či pozerať sa na výsledky ostatných.

„Do Európskej konferenčnej ligy sme nevstúpili dobre, no prehra s Kodaňou bola menšou fackou, po ktorej sme sa vrátili späť a v Grécku sme s PAOK uhrali veľmi cenný bod, pričom sme boli bližšie k víťazstvu. Získali sme povinných 6 bodov, a teraz je všetko otvorené, a máme to vo svojich rukách, čo je najdôležitejšie. Nemôžeme povedať, že by sme nemali šťastie alebo niečo iné, jednoducho si to doma s PAOK rozdáme. Nechcem ešte veľa hovoriť o PAOK, no urobíme všetko pre to, aby sme splnili náš veľký cieľ. Som presvedčený, že máme šancu, a z plných síl sa o ňu pobijeme,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan Bratislava – PAOK FC (25. novembra o 18:45) sú v predaji od 15 eur online na Ticketmedia.sk.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.