Home News Niké liga Toto sú dôležité zápasy

Toto sú dôležité zápasy

Hlasy hráčov po víťazstve nad Ružomberkom (1:0).

Belasí nadviazali na stopercentný október, a v novembri vyhrali aj druhý súťažný zápas. Víťazstvo nad tretím Ružomberkom bolo tvrdo vybojované, no zároveň mimoriadne cenné. Vďaka nemu strávime novembrovú reprezentačnú prestávku na prvom mieste tabuľky s trojbodovým náskokom na najbližšieho prenasledovateľa.

Po zápase odpovedali v mix-zóne na otázky médií autor rozhodujúceho gólu Jaromír Zmrhal, a taktiež Filip Lichý, ktorý sa veľmi dobre zhostil svojich úloh v strede poľa.

Jaromír Zmrhal: „Zápas bol veľmi ťažký. Mali sme dobrý vstup, paradoxne, po našom góle sme Ružomberok trochu viac pustili do hry. Napriek tomu si myslím, že sme to už v prvom polčase mohli rozhodnúť, nevyužili sme tam 2-3 tutovky. Mohlo byť po zápase, takto sme sa do poslednej minúty strachovali, aby im tam niečo nepadlo. Sú to dôležité zápasy, pretože celá liga robí neskôr aj Európu. Preto musíme makať aj v lige, nie je to tak, že by sme sa zamerali na Európu a liga by išla bokom, tak to jednoducho nejde. Nie je to výhovorka, ale naozaj nebolo ľahké nastúpiť na zápas krátko po dlhej ceste z Gibraltáru. Zvonku nie je vidieť všetko okolo, čo je spojené s presunom a európskymi zápasmi, na druhej starne však chceme hrať poháre a musíme sa naučiť to zvládať. Svoj gól som videl pekne (úsmev). Vladis (Vladimír Weiss ml., pozn. red.) urobil väčšinu práce, narazil si so mnou a poslal výbornú loptu Hrncovi (David Hrnčár), a ten už mohol prihrávať medzi brankára a obrancu. Odskočil som si, spomalil som a bol som úplne sám, už záležalo len na mne, ako to trafím. Teraz nás čaká krátky oddych, ktorý uvítame, rovnako aj ja, pokiaľ nebudem donominovaný do reprezentácie. Dostali sme sa do dobrej formy, no raz za čas je dobré vydýchnuť a trochu si vyčistiť hlavu, aby sme sa potom mohli do toho vrátiť.“

Filip Lichý: „Sú to pre nás cenné tri body. Ružomberok má svoju silu, nie nadarmo sú tretí v tabuľke. Mali sme im čo z minula vracať, takže sa veľmi teším, že sme im športovo oplatili septembrovú prehru. Na oboch stranách bolo viacero šancí, ale rozhodol jediný gól, čiže sme boli predsa len o niečo efektívnejší než súper. Museli sme si to však odmakať a odjazdiť až do konca. Dostal som šancu, snažil som sa odviesť maximum a pomôcť tímu. Nastúpili sme viacerí slovenskí hráči, čiže sme si možno viac jazykovo rozumeli, ale inak sme jeden tím a s každým super vychádzame a rozumieme si na ihrisku i mimo neho bez ohľadu na to, kto odkiaľ je.“