Home News Fortuna liga V dobrom zápase mrzí absencia druhého gólu

V dobrom zápase mrzí absencia druhého gólu

Samuel Mráz po zápase so Žilinou.

Belasí v poslednom zápase jesene natiahli ligovú šnúru bez prehry na číslo 11, no po záverečnom hvizde ich mrzelo, že si spod Dubňa neodviezli všetky tri body. Samuel Mráz našiel v našom hernom prejave viaceré pozitíva a je optimistický smerom do jarnej časti.

„Myslím si, že zápas mal dobré parametre, ak by mohli byť na štadióne fanúšikovia, mali by sa na čo pozerať. Priniesol veľa šancí a pekných okamihov. Vedeli sme, akým štýlom chce Žilina hrať, dokázali sme sa na to pripraviť. Viedli sme 1:0, žiaľ, jednou chybou sme ten náskok neudržali, a tak si delíme body,“ povedal Samuel Mráz v pozápasovej mix-zóne.

Mráz sa vrátil na štadión, kde ešte ako hráč Žiliny strieľal góly a v sezóne 2017/18 bol najlepším kanonierom našej ligy. V aktuálnom ročníku dal v belasom vo všetkých súťažiach 7 gólov, z toho dva do siete bývalého klubu. Skóroval v septembrovom domácom zápase i včera, keď peknou hlavičkou po centri Andrého Greena poslal loptu k pravej žrdi žilinskej brány.

„Hľadal som si priestor v šestnástke. André Green poslal veľmi dobrý center zo štandardnej situácie, teším sa, že mi to tam hlavou padlo. Chcel som ísť ešte za ďalším gólom, celkovo sme mali dostatok šancí, škoda, že sme nezvýšili náš náskok,“ povedal autor nášho posledného gólu v roku 2021, ktorý samozrejme vnímal návrat do známeho prostredia. „Tešil som sa do Žiliny, poznám prostredie, našiel som tam známe tváre. Zápas som si v dobrom slova zmysle užil. Cítil som sa veľmi dobre, fyzicky i herne. Mrzí ma, že sme nevyhrali.“

Belasí získali na jeseň 46 bodov, čím vyrovnali doteraz najvyšší počet bodov po jeseni zo sezóny 2018/19. Vtedy sa hralo o jedno kolo menej, na druhej strane, nehrali sme v skupine európskych pohárov. Zimujeme so štvorbodovým náskokom pred Trnavou.

„Cieľ bol zimovať na prvom mieste, čo sme splnili. Zápasov bolo naozaj veľa, najmä tí najviac vyťažení chalani si zaslúžia voľno, mali toho fakt dosť. Sami vieme, že sa musíme zlepšovať, a verím, že čo najlepšie využijeme zimnú prípravu. Verím, že keď zlepšíme naše premieňanie šancí, čo nás stálo v Žiline tri body, budeme na jar nielen neprehrávať, ale aj zdolávať tímy z horných poschodí tabuľky,“ hovorí člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie, ktorý do kádra Slovana pribudol v závere letného prestupového obdobia na hosťovanie s opciou z talianskej Spezie.

„Celú jeseň si musím sám celú zanalyzovať a urobiť z nej výstup. Je na čom pracovať, a aj ja sa budem snažiť byť lepší. Každý chce hrať čo najviac, nie som výnimka. Verím, že budem zdravý, aby som mohol pre tento klub odvádzať to najlepšie,“ uzavrel Samuel Mráz.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.