Home News Slovnaft Cup Piaty víťazný gól

Piaty víťazný gól

Vladimír Weiss ml. po pohárovom víťazstve nad Zlatými Moravcami.

V pohárovom štvrťfinále prišiel do hry na začiatku druhého polčasu a potvrdil výbornú formu. Vladimír Weiss ml. svojím piatym jarným gólom načal Zlaté Moravce a nasmeroval belasých za postupom do semifinále.

Slovenský reprezentant strelil v prebiehajúcej sezóne vo všetkých súťažiach 9 gólov. Päť z nich bolo víťazných, ďalším nás v odvete úvodného kvalifikačného kola Ligy majstrov so Shamrockom posunul ďalej.

Do siete ViOnu trafil šikovne z priameho kopu, keď ponad múr namieril k bližšej žrdi. „Tigran vybojoval štandardnú situáciu. V minulom zápase s Ružomberkom som to z rovnakej pozície posúval Vernonovi. Teším sa, že som dnes vzal zodpovednosť na seba a vyšlo to,“ skonštatoval šťastný strelec na margo nášho prvého gólu.

Kým v prvom polčase sa do hry dostávali aj Zlaté Moravce, ktoré po lobe Jibrila z veľkej diaľky trafili brvno, druhé dejstvo patrilo jednoznačne belasým. „Myslím si, že sme nezačali najlepšie. Neviem si vysvetliť, prečo. Takisto napríklad v Pohroní nebol prvý polčas dostačujúci. Na druhej strane, ViOn hral v prvom polčase dobre. Po zmene strán sme boli predovšetkým lepší na lopte, držali sme ju a spravili sme si priestory za obranou. Využili sme to, čo sme chceli a čo sme si povedali pred zápasom. Za druhý polčas sme si zaslúžili vyhrať. Keď budeme takto hrať celých 90 minút, tak by sme minimálne na Slovensku nemali mať so súpermi problém. Zápasy sa však nevyhrávajú samé, takže sa tak musíme aj v hlavách nastaviť,“ vyhlásil Vladimír Weiss ml.

V pozápasovej mix-zóne bol ako prvý Peter Čögley, kapitán Zlatých Moraviec. Skonštatoval, že zápas sa zmenil príchodom Vladimíra Weissa ml. „Je to od neho zlaté a pekné,“ skromne sa vyjadril Weiss ml., ktorý aj vo svojom úvodnom hodnotení hovoril o tíme, nie o osobnom vklade do výsledku. „Prišiel som na Slovensko s túžbou trochu futbal pozdvihnúť. Som rád, že po zraneniach som teraz fit, darí sa mi a pomáham Slovanu.“  

Belasí v sobotu o 15:00 na záver domácej série vyzvú Sereď (vstupenky v predaji). Následne ich čaká reprezentačná pauza, po ktorej sa už pôjde bez prestávky naplno až do konca sezóny. „Ideme krok po kroku. Pohárové víťazstvo psychike určite pomôže. Máme teraz o niečo nabitejší program, v sobotu chceme zvládnuť Sereď, aby sme si potom mohli trochu oddýchnuť a načerpať sily na záver sezóny. Čo sa týka pohára, uvidíme, čo žreb prinesie. Naším cieľom je ísť do finále a obhájiť double,“ uzavrel Vladimír Weiss ml.

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.