Home News Niké liga Stačilo 16 sekúnd

Stačilo 16 sekúnd

Aleksandar Čavrič po víťaznom derby.

Podľa časomiery v televíznom prenose ubehlo od úvodného výkopu len 16 sekúnd. V ich priebehu sa zrodila rozhodujúca akcia derby, na ktorej konci bol Aleksandar Čavrič. Z víťazného presného zápasu mal obrovskú radosť.

„Vyhrať derby je vždy veľmi pekný pocit. Dnes to vyšlo tak, že som bol ten, kto dal rozhodujúci gól. Som veľmi šťastný, že som mohol takto pomôcť mužstvu,“ zneli prvé slová šťastného strelca v pozápasovej mix-zóne.

Spartak mal úvodný výkop, Čurma poslal dlhú loptu dopredu. Alen Mustafič vyhral vzdušný súboj na Ivana Šaponjiča, ktorý mu loptu sklepol späť. Mustafič prihral do stredu Dávidovi Holmanovi, ktorý nápaditou pätičkou prihral Šaponjičovi a rozbehol našu akciu. Ivan kolmicou vysunul Aleksandara Čavriča, ktorý si z krídla zbehol na hrot útoku. Čaki si v rýchlosti obhodil vybiehajúceho Takáča a zasunul loptu do odkrytej brány.

Trvalo to len 16 sekúnd. „Všetci ste videli, že to bola veľmi pekná akcia. Vyšli nám veci, ktoré sme nacvičovali na tréningu. Keď vidíme voľný priestor za obranou, tak sa ako ho krídelní hráči snažíme využiť. Dostal som skvelú prihrávku od Ivana a dal som gól,“ priblížil Aleksandar Čavrič rozhodujúci moment stretnutia.

Srbský krídelník skóroval v úvodnej minúte aj v augustovom domácom stretnutí s Michalovcami. Do siete Spartaka dal jeden z najrýchlejších gólov v histórii derby. „Najviac síl mám v úvodných dvoch-troch minútach, preto tie rýchle góly (smiech). Ale nie, samozrejme, snažím sa na sebe pracovať, aby som aj kondične vydržal čo najdlhšie. Už viackrát sa mi podarilo takto rýchlo skórovať. Hrá sa mi potom oveľa lepšie, okamžite mi narastie sebavedomie.“

Obe derby v nadstavbe sme zvládli výsledkami 1:0. Po včerajšku tak platí, že Adrián Chovan vo všetkých troch dohratých derby v sezóne neinkasoval, a oba naše góly do siete Spartaka v tejto sezóne dali Srbi – v Trnave to bol Ivan Šaponjič, teraz Aleksandar Čavrič.

„Derby často býva o jednom-dvoch góloch, preto je vždy dôležité udržať si nulu. Naša defenzíva pracovala veľmi dobre. Nastúpili sme trochu v kombinovanej zostave, šancu dostali aj iní hráči. Myslím si, že ju dobre využili. Najmä prvý polčas bol z našej strany vydarený, dobre sme kombinovali, vyšli nám niektoré pekné akcie. Po prestávke sme šli trochu hlbšie a čakali sme na naše prípadné brejkové situácie. Veľmi sme ich chceli zdolať, derby je bez ohľadu na tabuľku či fázu sezóny najdôležitejším zápasom na Slovensku. Vždy chceme ukázať, že sme lepší než oni. Sme majstri a zdolali sme ich druhýkrát po sebe. Teraz ešte treba vyhrať pohár, na ktorý sa zodpovedne pripravíme a urobíme všetko pre to, aby sme ho získali,“ pokračoval 27-ročný rodák z Vukovaru.

Podobne ako v semifinálovej odvete s Trenčínom, aj teraz Tehelné pole burácalo nielen pri góloch belasých. V priebehu prvého polčasu dorazila správa z Nitry, kde hokejisti HC SLOVAN Bratislava zvládli šiesty finálový zápas a získali svoj prvý titul od roku 2012.

Prvýkrát v histórii sa stalo, že futbalový i hokejový Slovan vyhrali v jednom roku futbalovú i hokejovú ligu. Obrovská gratulácia celému HC SLOVAN Bratislava.

„Zaregistrovali sme reakciu fanúšikov aj informáciu od hlásateľa. Tešíme sa, že aj hokejisti vyhrali a získali titul. Sme šťastní, že Slovan kraľuje vo futbale i v hokeji. V nedeľu to bol jednoducho belasý večer,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.