Home News Prípravné zápasy Po dlhej pauze extra motivácia

Po dlhej pauze extra motivácia

Richard Križan je späť po dlhodobom zranení.

Letná príprava a nadchádzajúca sezóna predstavujú novú výzvu a príležitosť aj pre Richarda Križana. Dvadsaťštyriročný stredný obranca sa po zranení kolena už koncom uplynulého ročníka pripojil k mužstvu. Trénuje naplno a teší sa na zápasy.

Richard Križan sa zranil v októbri minulého roka, keď si po vzdušnom súboji a nešťastnom dopade v zápase s Banskej Bystrici roztrhol predný krížny väz v kolene. Proces rekonvalescencie po operácii prebehol bez väčších komplikácií a aj časovo podľa plánu.

„Mám za sebou náročné obdobie. Naozaj sa teším, že týchto 6 mesiacov bez futbalu je už za mnou. Koleno je v poriadku, s tímom absolvujem stopercentnú tréningovú záťaž. Teším sa, že môžem trénovať naplno s chalanmi,“ povedal Richard Križan, ktorý spoločne s mužstvom naskočil v pondelok do letnej prípravy. Aj v utorok dopoludnia absolvovali slovanisti na Pasienkoch jednu tréningovú jednotku, doplnenú o posilňovňu.

„Prvý tréning bol taký nábehový, po dvoch týždňoch sme síce na loptu nezabudli, no museli sme sa do toho trochu dostať. Venovali sme sa klasickým úvodným veciam, ako sú napríklad prihrávkové cvičenia či tzv. ukazovačky, taktiež sme behali. Naberáme kondíciu pred sústredením,“ skonštatoval niekdajší slovenský mládežnícky reprezentant.

Veľa hráčov po dlhodobých zraneniach tvrdí, že sa vrátia silnejší. Richard Križan priblížil, v čom spočíva toto presvedčenie. „V priebehu posledných mesiacov som sa musel sám vysporiadať s mnohými vecami. Ukázali mi druhú stránku futbalu, a síce, že musíte každý deň na sebe pracovať, aby sa vám vyhýbali zranenia a zachovali ste si zdravie. Naozaj nie je fráza, že sa človek po takomto období vráti silnejší. Psychicky ma to jednoznačne posilnilo.“

Bývalý obranca Nitry, Puskásovej Akadémie či Trenčína stihol po letnom príchode odohrať v prvom tíme len 10 zápasov. Hneď po zranení avizoval, že rozhodne nepovedal posledné slovo, ba naopak, chce sa ukázať fanúšikom v čo najlepšom svetle. Táto ambícia naďalej platí.

„Túžbu a motiváciu musíte mať stále, no priznávam, teraz mám priam extra motiváciu. Dlho som bol bez futbalu a dosť mi chýba. Chcem čo najlepšie odmakať letnú prípravu, aby som bol dobre pripravený na sezónu. Verím, že mi to vyjde a prídu aj zápasy. Veľmi po nich túžim a teším sa, keď opäť vybehnem na ihrisko v drese Slovana,“ vyhlásil rodák z Plášťoviec, ktorý po zranení trénoval 4-5 hodín denne, aby sa operované koleno dalo čím skôr do poriadku. „Aj teraz si každý deň pridávam nejaké cvičenia navyše, či už pred tréningom alebo po ňom. Koleno je v poriadku, ale stále potrebuje pozornosť a starostlivosť.“

Prípravné obdobia sú v našich zemepisných šírkach o dvoch poveternostných extrémoch. V zime často panuje sneh a mráz, v lete zase horúčavy. Má Richard Križan radšej letnú či zimnú prípravu? „Nerobím v tom rozdiely, no ak si mám vybrať, tak radšej tú kratšiu. Čiže u nás letnú,“ odľahčil Rišo s úsmevom na záver.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Neprehliadnite

ACHIEVEMENTS AND TROPHIES

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.