Home Matches Season 2022/23 Fortuna liga Game 1: FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | Game 1 | July 16, 2022 at 20:30 |
FK Železiarne Podbrezová
16. Ďatko, 48. Godál
84. Holman (z 11 m)

Game Report

Vladimír Weiss st. pretočil oproti stredajšiemu duelu v Batumi celú základnú zostavu. Belasí začali v rozostavení s tromi stopérmi, v bráne dostal šancu Martin Trnovský. Prvý strelecký pokus vyslal v 8. min Ramirez, no mieril do stredu. Zakrátko Ramirezovu strelu z dobrej pozície zrazil obranca. Do tretice neuspel zo strednej vzdialenosti ani Lovat. Udrelo tak na opačnej strane, keď Ďatko v 16. min z ľavej strany prudko vystrelil a trafil pod brvno – 1:0. O tri minúty mohol reagovať Green, ktorý si pekne spracoval center od Barseghjana, no v poslednej chvíli ho zablokoval Godál. Následne prišli chvíle domácich, keď Cobnan najprv z otočky tesne minul, aby následne prestrelil z bezprostrednej blízkosti. Vladimír Weiss st. reagoval striedaním, keď namiesto Lovata prišiel Čakvetadze, pričom sme prešli späť k hre so štyrmi obrancami. Podbrezová sa v 39. min druhýkrát tešila z gólu, ten však pre ofsajd tečujúceho Kuzmu neplatil. Záver prvého polčasu patril Slovanu. Čakvetadze peknou loptou našiel Barseghjana, ktorý to trafil z prvej do protipohybu Ludhu, ten však stihol vyraziť. Vernon následne ideálnym centrom našiel Ramireza, ktorý zblízka trafil brvno.

Úvod druhého polčasu nám nevyšiel. Godál skákal osamotený po centri z rohu a hlavou umiestnil loptu k pravej žrdi – 2:0. Belasí mohli v 54. min znížiť, keď Mustafič našiel v šestnástke voľného Greena. Jeho prudkú strelu vytlačil Ludha nad. Zakrátko prišlo trojnásobné striedanie, do hry prišli Kucka, Čavrič i Šaponjič. Belasí sa ešte snažili zvrátiť nepriaznivý priebeh. V 70. min bol Barseghjan blízko ku kontaktnému gólu, no Ludha zmaril jeho pokus k pravej žrdi. Na opačnej strane nebezpečne vystrelil Kováčik, mieril tesne vedľa. V 77. min boli slovanisti znovu blízko ku gólu, Vernonovu hlavičku vytesnil Ludha nad. Belasí v 84. min znížili, po ruke v šestnástke premenil Holman penaltu, keď namieril milimetrovo presne k pravej žrdi - 2:1. Z brejku mohol Kukoľ poslať domácich opäť do dvojgólového vedenia, Trnovský podržal belasých. Belasí sa ešte v závere snažili o vyrovnanie, no ich aktivita úspech neslávila.

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 16. Ďatko, 48. Godál - 84. Holman (z 11 m)

Žlté karty: 35. Godál, 45. Grendel, 45. Bakaľa, 86. Bartoš, 87. Adekunle Issa - 32. Barseghjan, 61. Mustafič, 72. Šaponjič, 90. Kucka

Rozhodovali: Ziemba – Hancko, Bednár

Návšteva: 3157 divákov

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Godál, Bakaľa – Kováčik, Paraj, Grendel, Ďatko (75. Kukoľ) – Cobnan (75. Adekunle Issa, 90. Grešák), Kuzma, Pavúk

Slovan: Trnovský – Križan, Vernon, Voet (58. Kucka) – Hrnčár, Agbo, Mustafič (66. Holman), Lovat (37. Čakvetadze) – Barseghjan, Ramirez (58. Šaponjič), Green (58. Čavrič)