Home Matches Season 2022/23 Fortuna liga Game 10: ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce
Fortuna liga | 2022 / 23 | Game 10 | November 24, 2022 at 18:30 |
24. Weiss, 43. a 86. Čavrič, 62. Kašia
FC ViOn Zlaté Moravce
37. Mondek

Game Report

V poslednom jesennom zápase nastúpili belasí v rozostavení 4-2-3-1, chýbal zranený Giorgi Čakvetadze. Zverenci Vladimíra Weissa st. sa v úvode snažili prekonať defenzívny blok ViOnu. Prvá väčšia šanca prišla v 19. min, keď Čavričovi po akcii z ľavej strany nesadla lopta pri zakončení. Hostia prvýkrát pohrozili v 22. min, Mondek mieril spoza šestnástky vedľa. V 24. min sme sa ujali vedenia, keď po zisku lopty v strede a šikovnom predĺžení od Ramireza mieril Weiss sám na Lukáča, ktorého si položil na zem a zakončil do odkrytej brány – 1:0. Zlaté Moravce dokázali v 37. min zareagovať po kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Mondek. Ten zblízka prekonal Chovana a začínalo sa odznova – 1:1. Hneď to však mohol zmeniť Green, ktorý prešiel po ľavej strane a posielal loptu pred bránu, kde Šuvalija odkopol na roh. V 43. min sme sa predsa len znovu ujali vedenia po tom, ako Čavrič z pravej strany šestnástky exportne trafil do protiľahlého horného rohu – 2:1.

Belasí vstúpili do druhého polčasu bez kapitána Weissa, ktorého sužovali zdravotné ťažkosti, nahradil ho Lovat. Cieľ nášho tímu bol jasný – pridať tretí gól. Blízko bol k nemu Hrnčár, ktorý šiel po Lovatovej kolmici sám na Lukáča, no zblízka neuspel. Po necelej hodine hry mieril Ramirez zblízka po rohu nad, a Kuckova tečovaná strela skončila na hornej sieti. Po následnom rohu Hrnčára však už Kašia hlavičkoval do siete a belasí v 62. min viedli o dva góly – 3:1. ViOn sa zakrátko mohol vrátiť do zápasu, Niarchos hlavou tesne minul. Na opačnej strane Čavrič našiel spätnou prihrávkou Ramireza, ktorému chýbali ku gólu len milimetre. Rušná pasáž pokračovala, Hrnčárova krížna strela preletela tesne vedľa pravej žrde. Belasým sa otvárali priestory na brejky, po jednom z nich mieril Green len do Lukáča. V 83. min našiel Zmrhal výbornou loptou Mustafiča, ktorého však Lukáč vychytal. Pekný belasý večer ešte belasí vyšperkovali v 86. min, keď Zmrhalovu strelu ešte jemne tečoval Čavrič, a lopta zapadla k ľavej žrdi - 4:1.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (2:1)

Góly: 24. Weiss, 43. a 86. Čavrič, 62. Kašia – 37. Mondek