Home Matches Season 2022/23 Fortuna liga Game 11: FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | Game 11 | September 18, 2022 at 17:30 |
0 : 0
( 0 : 0 )
FC Spartak Trnava

Game Report

V priam aprílovom a chladnom počasí, keď sa v Trnave striedalo slnko, vietor a dážď, sa v 165. derby začalo svižne. Belasí mali už po šiestich minútach prvú šancu, keď Čakvetadze potiahol loptu stredom a dal doľava Zmrhalovi, ktorý už v šestnástke prestrelil. Z ďalšej akcie sa na hrote snažil presadiť Ristovski, v pokutovom území ho však zastavil Abena. V 11. min sme predviedli ďalšiu dobrú akciu, Čavrič hľadal pred bránou Zmrhala, loptu v poslednej chvíli zastavili obrancovia Spartaka. Po štvrťhodine Chovanovi vypadla lopta po centri zo štandardky, Abena ju však pohotovo odpratal do bezpečia. Vzápätí vyslal Kucka z priameho kopu prudkú strelu, no Takáč bol pripravený. Po rušnom úvode sa hra trochu upokojila a presunula viac do stredu poľa, kde si oba tímy dávali pozor na prípadnú chybu. Až v závere prvého dejstva ešte Medveděv mieril do bočnej siete, a na opačnej strane podobne dopadla aj snaha Daniela.

Hneď v úvode druhého polčasu sme mali vyloženú šancu. Čakvetadzemu vyšlo sólo stredom ihriska a razom sa rútil zoči-voči Takáčovi. Z mini-súboja však vyšiel úspešnejšie trnavský brankár. V 56. min si Lovat naviedol loptu a pravačkou z 20 metrov vystrelil, lopta preletela tesne ponad brvno. Záverečná fáza zápasu priniesla snahu o gól na oboch stranách, no v 165. derby napokon žiaden presný zásah nepadol a tak si Slovan a Spartak body rozdelili.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 0:0

Žlté karty: 15. Procházka, 80. Paur, 89. Iván (mimo ihriska) – 59. Kucka, 80. Medveděv, 87. Mustafič

Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Jekkel

Návšteva: 9047 divákov

Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Daniel, Procházka, Štefánik (57. Taiwo), Paur (88. Azevedo) – Ristovski (76. Boateng)

Slovan: Chovan – Medveděv, Kašia, Abena, Lovat – Kucka, Mustafič (90. Agbo) – Čavrič (86. Šaponjič), Čakvetadze (90. Vernon), Zmrhal (70. Barseghjan) – Ramirez (70. Weiss)