Home Matches Season 2022/23 Fortuna liga Game 16: ŠK Slovan Bratislava - MFK Tatran L. Mikuláš
Fortuna liga | 2022 / 23 | Game 16 | October 30, 2022 at 15:00 |
( 0 : 0 )
48. Ramirez
MFK Tatran L. Mikuláš

Game Report

Belasí nastúpili s desiatimi zmenami v základnej zostave oproti zápasu s Pjunikom, v bráne dostal šancu Adam Hrdina. V hmlistom počasí sa hra len postupne rozbiehala. Prvú vyloženú šancu mali belasí, a to v 12. min po rýchlom brejku. Ramirez potiahol loptu po pravej strane a dal naľavo do behu Greenovi, ktorý šiel sám na Sváčeka. Green však zoči-voči neuspel, Sváček jeho strelu vyrazil. V 18. min si Hrnčár naviedol loptu na stred a skúsil to ľavačkou, lopta preletela nad brvnom. O tri minúty bol Medved blízko ku gólu, keď si na bližšej žrdi našiel center Voeta, a lopta po jeho hlavičke takmer skončila v sieti. Liptovský Mikuláš sa popri poctivom bránení snažil aj o kombinačnú hru. V 34. min takto po rýchlej akcii mieril Gaži na Hrdinu, ktorý však dobre vybehol a podržal belasých. Záver prvého dejstva priniesol po jednej príležitosti na oboch stranách. Najprv Medved mieril po centri Vernona tesne vedľa, a Gerátovu hlavičku k žrdi si Hrdina postrážil.

Belasí začali druhý polčas aktívne a potrebovali len necelé tri minúty, aby otvorili skóre. Mustafič vyslal dlhý pas na zadnú žrď, kde bol Ramirez, ktorý hlavou umiestnil k pravej žrdi – 1:0. Zakrátko sme mohli viesť o dva góly, Agbo vysunul Zmrhala, ten zblízka nezakončil. Hostia sa nevzdávali. Gaži prenikol po pravom krídle a dal pred bránu Popovičovi, ktorý tesne minul. O minútu nepríjemne prenikol Popovič a posielal loptu pred bránu, Hrdina zasiahol. Belasí sa snažili pridať druhý gól, blízko boli po Hrnčárovom strieľanom centri zo 63. min, no obrana hostí odolala. V 82. min sme opäť boli blízko, keď Hrnčár centroval a Zmrhalovu hlavičku Sváček vytlačil spod brvna. Vzáptí sme prežili veľkú šancu hostí, keď hlavička Filinského pristála na brvne.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

Gól: 48. Ramirez

Žlté karty: 68. Agbo - 28. Nečas, 39. Popovič, 72. Župa

Rozhodovali: Kišš – Jánošík, Čajka

Návšteva: 2689 divákov

Slovan: Hrdina – Pauschek (46. Zmrhal), Abena, Voet, Vernon – Hrnčár, Rabiu (30. Mustafič), Agbo, Green (67. Weiss) – Ramirez (90. Čavrič), Medved (67. Čakvetadze)

Liptovský Mikuláš: Sváček – Filinský, Mihál, Bedecs – Totka, Gerát, Václavik (74. Staš), Nečas (67. Župa) – Gaži (77. Laura), Jendrišek (74. Matoš), Popovič (67. Ďungel)